• resmi ilanlar

HİGHWAY GAZETECİLERİ UNUTMADI

2018-01-10 11:00:06

Highway Outlet AVM'nin Genel Müdürü Dr. Mehmet Arif Tuncer 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Highway Outlet AVM'de düzenlediği programlar gazetecilerle bir araya geldi.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Highway Outlet AVM'nin Genel Müdürü Dr. Mehmet Arif Tuncer 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Highway Outlet AVM’de düzenlediği sabah kahvaltısında gazetecilerle bir araya geldi. Düzenlene programa Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve birçok gazeteci katıldı. Açıklama yapan Highway Outlet AVM'nin Genel Müdürü Dr. Mehmet Arif Tuncer;  “Bu gün gazetecilerimizle, emektar insanlarla Highway’de buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutluyorum. Highway olarak yereldeki gazetecilerimiz başta olmak üzere tüm gazetecilerimiz paydaşımız olarak görüyoruz. Herkese görevlerinde başarılarını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“MESLEĞİMİZİN VAR OLAN SORUNLARINI BİR AN ÖNCE GİDERİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Genel Müdür Tuncer’in ardından açıklama da bulunan Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu açıklamasında; “Bugün burada Highway bu önemli günümüzde bizi misafir etmek istediler. Bizim için güzel bir birlik beraberlik sofrası kurdular. Sağ olsunlar belediye başkanımız da bizi kırmadılar geldiler. Zaten yılın 365 günümüz beraber geçiyor işimiz dolayısıyla. Bugün bizim için özel bir gün. Bugün basınımız için önemli bir gün. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah bu birlik beraberliğimiz devam eder. Daha çok beraber oluruz. Şunu da söylemek istiyorum. Mesleki açıdan tabi ki mesleğimizin sorunları da var. Bu sorunlarımız da inşallah en kısa sürede giderileceğini düşünüyoruz.  Hem hükümetimiz hem de muhalefetin desteğini alarak.  Mesleğimizin var olan sorunlarını bir an önce giderileceğini düşünüyorum. Bu birlik ve beraberliğinin bozulmamasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BUNDAN DOLAYI DA SON DERECE MUTLUYUZ”

Son olarak açıklamada bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Öncelikle bizleri böyle bir mekânda ağırlayan Highway yöneticilerine teşekkür ediyorum.  Highway Ankara, İstanbul yolu üzerinde Bolu’nun çok önemli bir merkezi. Ama malum olan sıkıntılardan dolayı burası ile irtibat kopmuştu. Şu an burada Bolu’yla tekrar bağ kuruldu.  Bundan dolayı da son derece mutluyuz. Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri. Hele otoyol üzerindeki böyle bir mekânın yanlış bir imajla anılmasının önüne geçtiği için polislerimizin burayı satın almasıyla artık çok özel bir konuma geldi. Ve bizi de misafir etti burada. Misafir ettiği günde Çalışan gazetecilerimizin gününe isabet etmesiyle ben kendilerine teşekkür ediyorum. Ayda bir kez biraraya gelmeye çalışıyoruz ama eksiklerimiz oluyor bunla ilgili. Bazı sebepler bunu engelliyor. Sorunlu sensin bensin demenin anlamı yok ama bu kadar kalabalık bir arkadaş grubu ile uzun zamandır bir araya gelmemiştik. Bunu sağlamış olduk” dedi.

“BİZİ İRDELERKEN BÖYLE BİR KENTTE YAŞADIĞINI UNUTMADAN YAPSIN Kİ BİZE FAYDALARI OLSUN”

 

Bolu Belediyesi olarak Bolu’nun uzunca bir süredir hizmetinde olduklarını ifade eden başkan Yılmaz açıklamasının devamında; “Belki sizlere söyleyeceğim ve bundan sonrada üzerinde ısrarla duracağımız konu şu olacak.  Geldiğimiz günden bu yana şehircilik anlamında çok özel bir coğrafyaya sahip Bolu’yu bir dünya kenti yapmak için uğraşıyoruz.  Şehircilik anlamında çok önemli mesafeler aldığımızı ifade edebiliriz. Şu an Bolu’nun dünyada yaşanabilir kentler arasına girmesi için adım adım yaklaştığını bilesiniz. Birinci önceliğimiz gelecekte yaşanabilir dünyanın sayılı kentler arasında girmekti.  Ve buna da değdim gibi adım adım yaklaşmaktayız. Bizi irdelerken böyle bir kentte yaşadığını unutmadan yapsın ki bize faydaları olsun. Birinci aşamada artık tünelin ucu gözüktü. Artık Bolu dünya kenti olma yolunda adım adım gidiyor. Her gecen gün herkes bunu hissedecek. Ve bunu da Bolu’da yaşayanlara anlatmak durumundayız. Hem hissettirmek durumundayız. Hem Türkiye’dekilere hissettirmek zorundayız. Örnek alsınlar diye. İkinci bir çalışmamız var. Bu da mali anlamda Bolu belediyesini güçlü hale getirmek ve ilerde olabilecek Ankara’dan gelecek paraya bağımlı olmayıp kendi kendine idare edebilecek yapıya getirmek. Bu konuda da şu an bu oluşmuştur, neticelendirilmiştir. Şu an Türkiye’de belki de mali özgürlük bakımından bu konuma gelmiş belediye yoktur. Bu konuda da mütevazi olmadığımızı da bilesiniz. Çünkü bu konuyu çok iyi biliyoruz, geldiğimiz yeri biliyoruz.  Ve aşama aşama da bu sistemi oluşturmaya çalışıyoruz.  Bir üçüncü hedefimiz daha var. O da kurumsal bir yapıya belediyeyi kavuşturmak. Bu konuda da Bolu Belediyesi kurumsal yapı çalışmasına fili olarak başlamıştır. Sanırım bu yıl içersinde de bu sistem tamamen oturacaktır.  Bu da şu demektir: Türkiye gibi ülkelerde kurumlar şahıslara bağlı hareket ederler. Şahıslar çok başarılı olursa o kurumda öne çıkar. Gelişmiş ülkelerde ise sistem çalışır kurumu idare edenlerde sadece öncelik belirler. Kurumu idare edenler olmasa da sistem onu hissettirmez. Böyle bir sisteme girdiğimizi ve bu yıl içersinde iyice oturacağını inşallah beraber göreceğiz.  Şu an resmi kurumların yeri neresi olacak diye planlayan tek belediye Bolu belediyesidir.  Buraya gelmemizde bizlere yardımcı olan belediye işçilerimiz, şeflerimiz, müdürlerimiz, başkan yardımcılarımız ve çalışan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit