• resmi ilanlar

VALİ YARDIMCISI KESKİN'DEN VEDA ZİYARETİ

2017-12-14 11:00:06

65 yaş sınırına takılan ve bu nedenle emekliliğe ayrılan Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin gazetemize veda ziyaretinde bulundu

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, kısa süre sonra emekliliğe ayrılacak olması nedeniyle gazetemize veda ziyaretinde bulundu. Veda ziyaretinde açıklamalarda bulunan Keskin “1976’da göreve başladım. 1 Ekim 2012’de Bolu’ya geldim. 5 yıl 2 buçuk ay Bolu’da Bolu valisi olarak hizmet yaptım. Elimizden geldiğince görevimizi yerine getirmeye çalıştık.  Bolu’nun doğa güzelliği bambaşka yüzde 65’i ormanla kaplı. Gölleri, doğa güzellikleri olsun çok başka.  Herkese teşekkür ederim. Bu bir bayrak yarışı, biz görevimiz yerine getirdik. Genç bir arkadaşımıza görevi devredeceğiz. Onun da görevi iyi bir şekilde yerine getireceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

KESKİN’İN MEMLEKETİN, GELİŞMESİ VE KALKINMASINA YÖNELİK DÜŞÜNCELERİ

Veda ziyaretinde yazdığı kitapta da yer alan Memleketin, Gelişmesi ve kalkınmasına yönelik düşüncelerini 10 maddede sıralayan Keskin şu ifadelere yer verdi.

 

1) Anayasamızın 2. Maddesi: ‘Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.’ hükmünde olup, Cumhuriyetimizin niteliklerine her zaman her yerde sahip çıkarak, koruyup gözetmeliyiz. Beşeriyetin çırpına çırpına bulduğu en güzel yönetim şeklinin Cumhuriyet Yönetimi, Laikliğin Cumhuriyetin temel harcı, Özgürlüğünde, eşitliğinde, adaletinde dayanağının ulusal egemenlik olduğunu, Adaletin, Mülkün temelini teşkil ettiğini aklımızdan hiçbir zaman çıkarmamalıyız.

2) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları arasında, dil, din, mezhep, ırk, renk, siyasi düşünce, felsefi inanç ayırımı gözetmeksizin,  Anayasamızın Kanun Önünde Eşitlik İlkesi mutlaka hassasiyetle uygulamalıdır. Vatandaşlar, kaderde, kıvançta ve tasada ortak bölünmez bir bütün olarak değerlendirilerek, Milli Birlik ve Beraberlik Ruhunu korumaya gerekli özeni göstermeliyiz.

3) Sultan Alparslan’ın, Fatih Sultan Mehmet Han’ın ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Milletimizin bağrından yetişen Kahraman Devlet Adamlarımız olduğu bilinciyle, Tarihimizi, Milli ve Manevi Değerlerimizi koruyup gözeten, Atatürk İlkeleri doğrultusunda, bilim ve fenne önem veren, cehaleti yok edecek Milli Eğitimi mutlaka gerçekleştirmeliyiz. Milli Bayram ve Törenlerimizi anlam ve amacına uygun olarak kutlamalıyız.

4) Milli Kültürümüzü, koruyup, geliştirerek, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmalıyız. Sanata, sanatçıya daha çok önem vermeliyiz. İlim ve Bilim Adamlarımıza sahip çıkmalıyız. Onların düşünce ve fikirlerinden en iyi şekilde istifade etmeliyiz.

5) Ekonomimizin temelini teşkil eden, Tarım, Sanayi, Turizmde gelişme ve kalkınma kapılarını mutlaka açmalıyız. Bilim ve Teknoloji ile Altyapı yatırımlarına daha çok önem vermeliyiz.

6) Vali ve Kaymakamlar, görev yaptığı İl ve İlçede Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temsilcisi, Devletin temel taşı olduklarının bilinci içerisinde tüm vatandaşları şefkatle kucaklayıp,  kanunları kişi ve kuruluşlara eşit olarak uygulayarak hizmet etmelidir.                                                                         

7) Milletvekilleri, Belediye Başkanları, kendilerini seçenlere değil, hiçbir ayrım yapmadan Milletin ve Belediye Halkının tamamına hizmet etmelidir. Siyasi Partiler,’ Demokrasinin Vazgeçilmez Unsuru ‘ olduklarının sorumluluğunun idraki içerisinde hareket etmelidir.

8) Yasama, Yürütme ve Yargı Erkleri kesinlikle birbirinin görev alanına müdahale etmemelidir. Cumhuriyet Savcıları Cumhuriyetin Yasalarının gereğini yerine getirirken gereken duyarlığı göstermeli, Hâkimler,  her zaman her şartlarda Vicdanlarının sesini dinleyerek adil kararlar vermelidir.

9) Silahlı Kuvvetler, Savaşta ve barışta Yurt Savunmasını yapmalıdır. Polis ve Jandarma, insan haklarına saygılı olarak, vatandaşların, gece gündüz can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik gereken tedbirleri almalıdır. Her türlü teröre karşı topyekûn amansız mücadele, sonuna kadar sürdürülmelidir. Devletimizce Şehit Aileleri ile Gazilerimize maddi ve manevi desteğe devam edilmelidir.   Memurlar, Devlet Memurluğunun itibar ve güven duygusunu sarsacak nitelikteki davranışlardan kaçınmalı, Kanunları tarafsız ve eşit olarak uygulamalıdır.

10) Her kademede liyakate önem vererek, Vatan, Millet ve Atatürk Aşkıyla dolu, dürüst, çalışkan Kamu Görevlilerinin hak ettikleri yere gelmesini mutlaka sağlamalıyız.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit