• resmi ilanlar

“NE YESEK NE İÇSEK SAĞLIKLI BÜYÜSEK”

2017-12-07 11:00:04

3-6 yaş grubu çocuklarda obeziteyle mücadele edilmesi, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını yaparak, yaşayarak kazandırma ve yemek hazırlama aşamasında aktif rol alarak öğrenme amacıyla Bolu Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Bolu Bağışçılar Vakfı Anaokulu, iş birliğine giderek önemli bir projeyi hayata geçirdi.

Bolu Bağışçılar Vakfı Anaokulunda bir araya gelen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Öztürk ve Okul Müdürü Ceyda Ceren Eraktaş, “Ne yesek ne içsek sağlıklı büyüsek” projesi protokolünü imzalandı. Gerçekleşen protokol töreninde Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğu da hazır bulundu.

 

Projeyle 3-6 yaş grubu çocuklarda obeziteyle mücadele edilmesi ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak amaçlanıyor.

MİNİK ÖĞRENCİLER 2’ŞER KEZ MUTFAĞA GİRECEK

 

İmzalanan “Ne yesek ne içsek sağlıklı büyüsek” projesi protokolü gereği; Bolu Belediyesi Mayıs ayına kadar aşçılık kursu mutfağının kapılarını Bağışçılar Vakfı Anaokulu öğrencilerine açacak. Minik öğrenciler 2’şer kez mutfağa girerek kendileri için sağlıklı yiyecekler hazırlayacaklar ve sağlıklı beslenmenin püf noktalarını öğrenecekler.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit