• resmi ilanlar

BYLOCK KULLANICISI TUTUKSUZ YARGILANACAK

2017-12-06 11:00:10

Bolu Ağır Ceza'da bir ilk

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi ve bylock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle 310 gündür tutuklu yargılanan eski öğretmen Ömer A., son görülen davada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde bir ilk olan karar sonrası bylock kullandığı iddia edilen bir tutuklu ilkez tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış oldu.

 

Haber: Hakan Aydın

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne üye oldukları gerekçesiyle haklarında dava açılan eski öğretmenler tutuklu Ömer A. ve tutuksuz yargılanan Kıymet A.’nın davasına devam edildi. Mahkemede tutuklu sanık Ömer A. ve Kıymet A., haklarındaki iddialarla ilgili savunmalarını yaparken, Mahkeme heyeti ara karar verdi.

 

Bylock kullandığı iddiası nedeniyle yaklaşık 310 gündür cezaevinde tutuklu bulunan Ömer A., tutuklu kaldığı süre ve olası alacağı ceza nedeniyle tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Bylok kullanıcı listesinde adı bulunan eski öğretmen Ömer A.’nın toplamda 6 kez çok kısa sürelerde bylock IP’si kullandığı raporlarla ortaya çıkmıştı. BOlu Ağır Ceza Mahkemesi ilk defa bylock kullanıcısı olan bir sanığın tutuksuz yargılanmasına hükmetmiş oldu. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit