• resmi ilanlar

CİVRİL AYŞE FASULYESİ EKİBİ ESKİŞEHİR GEÇİT KUŞAĞINDA

2017-12-05 11:00:01

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen ve Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülen "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor" Projesi kapsamında Eskişehir'e gitti.

“Coğrafi İşaret ve Markalaşma Yolunda Bolu Civril Ayşe Fasulyesi Projesi” projesini uygulayan 20 kadın çiftçi; Bolu İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray Karatepe, Arazi Edindirme Şube Müdürü Eyüp Sait Karcı, Ziraat Mühendisleri Ayşe Ekdioğlu, Ali Demirer ve Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya eşliğinde Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne Teknik Gezi düzenledi.

Enstitü Müdürü Dr. Sabri Çakır tarafından Araştırma Enstitüsünde yapılan çalışmalar anlatıldıktan sonra Enstitü laboratuvarlarına yapılan ziyarette teknik personel tarafından kadın çiftçilere yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kadın çiftçiler teknik personele sorularını yönlendirirken birçok konuda bilgi sahibi olma fırsatı da buldu.

 

Enstitünün birçok alanı ziyaret edilirken Eskişehir’i de gezme fırsatı yakalayan üreticiler hatıra fotoğrafları çekmeyi unutmadı. Teknik Gezi katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılanırken edinilen bilgi aktivitenin kazanımı olarak göze çarptı. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit