• resmi ilanlar

EFSANE BAŞKAN İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

2017-10-23 11:00:08

Uzun yıllardır Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı görevini yürüten ve kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Nihat Alpat Öztürk için Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası binası önünde tören düzenlendi.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Uzun yıllardır Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı görevini yürüten ve kalp krizi sonucu İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesine tüm müdahaleler rağmen kurtarılamayan Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Nihat Alpat Öztürk için Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası binası önünde tören düzenlendi. Düzenlenen törene CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

 

“BİZ ONDAN ÇOK DERS ALDIK”

Törende konuşan Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret, “Çok değerli arkadaşım ustam beraber mesai yaptığımı ağabeyimdi. Acı gününde konuşmak nasip oldu ama çok üzgünüm. Biz ondan Bolu’daki ve tüm Türkiye’deki oda yöneticileri çok ders aldık. Bizim duayenimizdi. İçimden bir şey söylemek gelmiyor. Sevgili başkanıma Allah’tan rahmet ve ailesine sabırlar diliyorum. Allah gani gani rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

 

“BOLULARA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM”

Törende konuşan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın ise; “Burada konuşmak çok zor. Ama sizler bu alana gelmekle zaten her şeyi anlatıyorsunuz. Her şeyi görüyorsunuz. Ben Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunda 2006 yılından 2010 yılına kadar çok kardeşim Nihat beyle beraber çalıştım. Kişiliğine, adamlığına. Çalışmasına doyum olmayan bir insandı. Ailesine baş sağlığı diliyorum. Bolu esnaf sanatkarına, Bolulara baş sağlığı diliyorum. Ruhu şat olsun. Onu sevgi ve bu anılarla anlatacağız. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

 

“TEK ÖRNEK BÜYÜĞÜMDÜ”

Cenaze töreninde konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Ölüm özel bir yaşam özel bir an. Nihat abimiz Bolu’ya gelip de tanıdığım günden buyana saygı duyduğum çok değerli bir abimiz, arkadaşımız, dostumuzdur.  Burası haber verilmeden bu kadar dolduğuna göre bir iz bıraktığını herkese hissettirmiş. Şehirlerde yaşayan insanlar vardır. Ve şehir ile bütünleşen insanlar vardır. İdareciler dostları olduğu kadar da yapamadığı veya yapmadığı işlerden dolayı kendisine hor gözle bakanlarda vardır. Sanırım hayatında bu kadar uzun bir dönem sivil toplumda idarecilik yapmasına rağmen hakkın hiç kimsenin kötü laf söyleyemeyeceği birisi varsa Nihat abimizdi. Karşılaştığımız her an Bolu’daki birisinin işi ile veya kendi meslek gurubu ile ilgili bir problemli çözmek için gelmiştir. Ben şahsi hiçbir işi ile ilgili benim muhatap olduğunu görmedim. Bolu da kimin derdi varsa o derdi çözmek için çalışan ve hayatını cemiyete, Bolu’ya vakfetmiş tek adam Nihat abimizdi. Ömrünü Bolu’ya adamış, Boluluların sorunlarını çözmeye adamış ve hiç kimseyi kırmamaya özen göstermiş. Tek örnek büyüğümdü. Böyle bir dostu kaybetmek o şehre üzüntü veriyor. İnşallah onu anılarını ismini yaşatmak bizim görevimiz olsun. Allah mekânını cennet edecektir ben ona yürekten inanıyorum. Allah kederli ailesine, hepimize sabırlar versin. Allah hepimize onun gibi yaşamak nasip etsin” ifadelerini kullandı.

 

“BİZİM ONDA BİR HAKKIMIZ VARSA BEN KENDİSİNE PEŞİNEN HELAL EDİYORUM”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın ardında konuşan CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan; “Bu kalabalık güzel bir şey için burada bulunsaydı ama acı bir olay vesilesi ile burada birlikteyiz. Gerçekten sözün bittiği yer olur ya kelimelerin insanın boğazında düğümlendiği işte böyle bir gündeyiz. Allah herkese Nihat abi gibi dolu dolu yaşamayı, öldükten sonrada böyle insanlar tarafından uğurlanmayı nasip etsin. Gerçekten bizde kendisi ile çalıştık. Benim Bolu’ya geldiğimde, avukatlığa başladığımda, siyasete başladığımda ilk tanıdığım ağabeylerden bir tanesiydi. Kendisinde çok fikir aldık. Tabi birlikte çalışırken onun bana benim ona çok hakkı geçmiştir. Ben hoca sormadan söylüyorum. Bizim ondan bir hakkımız varsa ben kendisine peşinen helal ediyorum. İnşallah kendisine bizlere helal eder. Ben tüm aileye yakın çalışma arkadaşlarına ve tüm bolumuza baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin mekânı cennet olsun” dedi.

 

“BABAMIN İSMİNİN YAŞATILMASI İÇİN BİR İSTİHDAMDA BULUNUYORUM”

Son olarak konuşan Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Nihat Alpat Öztür’ün küçük oğlu Okan Öztürk; “Bana babamdan kalan tek miras sizlersiniz. Bunu ben gördüm burada. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Son yolcuğunun da yanında olduğunuz. Sayın belediye başkanımızdan babamın isminin yaşatılması için bir istihdamda bulunuyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Nihat Alpat Öztür’ün naşı okunan dualardan sonra Sarayiçi Köy'ne defnedilmek için gönderildi

 

 

 

NİHAT ALPAT ÖZTÜRK KİMDİR?

20.03. 1947 yılında Bolu Merkez Saraycık Köyü’nde doğdu. İlk okulu Saraycık Köyü’nde okuduktan sonra Ortaokulu ve Öğretmen Okulunu Bolu’da bitirdi. Baba mesleği olan nakliyecilik sektörüne 1970’li yıllarda kamyonlarda muavinlik yaparak girdi. Kısa süre sonra kendine ait kamyonla uzun yıllar çalışma yaptı.

-1967 yılında Şeref Öztürk ile evlenen Öztürk 2’si kız 2'si erkek, eşinin vefatı sonucu Güllü Öztürk ile evlenen Nihat Öztürk 2’nci eşinden 1 erkek çocuk olmak üzere 5 çocuk babasıdır.

-1984 yılında yapılan Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimlerinde henüz 38 yaşında iken Bolu nakliyecisinin güvenini kazanarak Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başladı.

-Hizmette sınır tanımayan Nihat Alpat Öztürk 1991 yılında Saraycık Köyü halkının teveccühü ile Köy muhtarı seçildi, 1991-1995 yılları olmak üzere 2000’li yıllara kadar 3 dönem köy muhtarlığı görevini yaparak, doğmuş olduğu köyüne büyük hizmetler yapmıştır.

-Esnafın kredi ve plasman sıkıntısını gören Öztürk 2000- 2006 yılları arasında Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Koop. Yönetim kurulu üyeliğini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

-Son olarak 2017 yılının başlarında büyük bir özveri ve çaba göstermek suretiyle Bolu Merkez Esnaf Odalarının başkanları ile uzun bir yola çıkarak Bolu Esnaflarının daha kolay daha hızlı kredi kullanabilmeleri için S.S. Köroğlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet koop. Kurdu ve yönetim kurulu başkanı olarak göreve devam etmekteydi.

-Koyu bir Galatasaray Taraftarı olan Nihat A. Öztürk Bolu Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanlığı Görevini 2007 yılından bu yana yaklaşık 10 yıldır başarı ile yürütmekteydi.

-Hizmet alanını genişletmek için 2000 yılında yapılan Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlığı seçimlerinde tüm arkadaşlarının desteği ile Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. BESOB başkanı olarak 2 dönem görev yaptı ve 2010 yılında görevini bıraktı.

-Aynı yıllarda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu seçimlerinde Derviş GÜNDAY başkanımızın listesinden yönetim kuruluna seçilen ÖZTÜRK toplam 2 dönem başarı bir şekilde görev yaparak Bolu Esnafının sorunlarında ve çözümünde büyük rol alarak başarılı bir şekilde çalışma yapmıştır.

 

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Salih ÖZDEMİR  (24.10.2017 09:59:19)

  Kimin ne zaman gideceği belli olmuyor ama hep iyiler gidiyor .Bazılarının cenaze merasimlerine katılım yok denecek kadar az ,bazılarını ise binler uğurluyor. İşte olay bu. Bazıları bırakın ders almayı hala şov peşinde.Toprak onlara da yeter. Merhuma Allah tan rahmet diliyorum. Örnek alınacak bir isimdi.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit