• resmi ilanlar

PARALARI TERÖR ÖRGÜTÜ MÜ GÖNDERDİ?

2017-10-20 11:00:12

Öğretmenler savunmalarını tamamladı

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle haklarında dava açılan 71 sanığın savunması tamamlandı. Son gün alınan savunmada hakkında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü tarafından örgüt üyelerinin ailelerine ulaştırılmak üzere kendisine teslim edilen paraları dağıttığı iddiası bulunan Şeyma Tosun suçlamayı kabul etmedi. Tosun, örgüt üyesi suçlamasıyla tutuklanan şahısların ailelerine verdiğini belirttiği 7 bin liranın eşi ve kendisine ait bir birikim olduğunu, ailelerin içinde bulunduğu durumu gördükten sonra bu paraları ailelere vermeye karar verdiğini ve bunu örgütün talimatı olmadan yaptığını söyledi. Savunma sonrası Mahkeme Başkanı, “Binlerce kader mahkumu arasından örgüt üyeliği suçlamasıyla yargılanan isimlere yardım etmen manidar” dedi.

 

Haber: Hakan Aydın

 

 

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyeliği suçlamasıyla haklarında dava açılan sanıkların savunmaları 8’inci celse itibariyle tamamlandı. İşte mahkemede savunma yapan isimlerin savunmaları

 

RECEP BATUR

 

TÜM ŞEFFAFLIĞIYLA HERŞEYİ AÇIKLAMAK İSTERİM

Üzerime atılı terör örgütü suçlamasını kabul etmiyorum. Benim ve ailemin geçmişi dikkate alınırsa böyle bir suç işlemediğim ortaya çıkar. Bu sebeple ülke menfaatlerine aykırı olarak çalışan bir terör örgütüyle çalışmam düşünülemez. Tüm şeffaflığıyla herşeyi açıklamak isterim.

 

POLAT A.Ş.’YE BAĞLI OLDUĞUNU BİLMİYORDUM

Benim örgüte müzahir şirketlerde SGK kaydım olduğu iddianameye yansımış. Mezun olunca 2008’de 7 ay Siirt’te özel bir eğitim merkezinde çalıştım. Bolu’ya döndüğümde iş aradım ve çeşitli yerlere cv bıraktım. Çizmeci Motel’de garson olarak iş buldum. 50 gün kadar burada çalıştım. Çizmeci Motel’in Polat A.Ş.’ye bağlı olduğunu bilmiyordum. Bu durumun aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

BİRİKİMLERİMİ BURADA TUTUM

Bankasya da hesabım olduğu doğrudur. Söz konusu hesabı faizsiz bankacılık nedeniyle 2010 yılında açtım. Çalışmaya başlayınca birikimlerimi burada tutum. Kazancımdan yaptığım harcamalardan sonra elimde kalan parayı burada biriktirdim. 2015 yılı Mart ayında aldığım ev için paramın tamamını çektim. Hesabımı da 2016da kapattım. Banka hesabımın aleyhime delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

PAYLAŞIMLAR BANA AİT DEĞİLDİR

Sosyal medya hesaplarımdan örgütü övücü ve destekleyici paylaşım yaptığım iddiasını kabul etmiyorum. Kolluk tutanağından da adıma açılmış hesap olmadığı belirtilmiştir. Dosyada yer alan paylaşımlar bana ait değildir. Aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

AÇIKLAMA YAPMA ZAHMETİNE KATLANMAYACAĞIM

Her ne kadar benim bylock isimli programı kullandığım iddianamede yer alsa da adı geçen programı indirmedim ve kullanmadım. Söz konusu programla ilgili olarak teknik ve hukuki açıklama yapma zahmetine katlanmayacağım. Çünkü ben böyle bir program kullanmadım.

 

TUTUKSUZ YARGILANMAK İSTİYORUM

422 gündür tutukluyum. Ailemin maddi bir geliri yoktur. Suçlama nedeniyle görevimden atıldım. Yaşadıklarım nedeniyle psikolojik tedavi görüyorum. Yargılamanın tutuksuz olarak devam etmesini istiyorum.

 

@recepbatur isimli hesap size mi aitti. Profil resminde Gölcük fotoğrafı yer alıyor. Muhtemelen Bolulu bir kullanıcıya ait?

Söz konusu adres bana ait değildir. İçeriklerle alakalı açıklama yapmama gerek yoktur.

 

 

ŞEYMA TOSUN

MESLEKİ YÜREK ÖLÜMÜM GERÇEKLEŞTİ

Üzerime atılı terör örgütü suçlamasını kabul etmiyorum. Ben Bolu doğumluyum. Liseyi dereceyle bitirmeme rağmen resme olan ilgim nedeniyle tercihimi Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden yana kullandım. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası tüm ömrümü verdiğim mesleğimden ihraç edildim. Belki yargılama sonrası mesleğime dönebileceğim ama yaşadıklarımdan sonra mesleki yürek ölümüm gerçekleşti. Savunmam dahi alınmadan gerçekleştirilen ihraç kararını kabul etmiyorum.

 

BOYA KOKUSUNU SEVERİM

Bylock isimli programı kullanmadım. Elektronik cihazlarla aram iyi değildir. Mekaniğe dokunmak yerine boya kokusu beni her zaman daha fazla çekmiştir. İddiayı kabul etmiyorum.

 

ÖRGÜTSEL FAALİYETİNE ŞAHİT OLMADIM

Aktif Sen’e bulunan üyeliğim kendi isteğimle oluşmuştur. Anayasal bu hakkımı kullanmanın suçlamaya delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum. Sendikanın örgütsel faaliyetine şahit olmadım 15 Temmuz sonrası üyelikten istifa ettim. Bu durumun aleyhime delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

YASAL BİR DERNEKTİ

Eğitimle alakalı faaliyetleri nedeniyle Bolu Eğitim Sevenler Derneğine üye olduğum doğrudur. 2015 yılında da dernekten istifa ettim. Yasal olan bir dernek üyeliğimin suçlamaya delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

PROSEDÜRLERİ BİR TÜRLÜ AŞAMADIK

Birkaç arkadaşımla birlikte hoşça vakit geçirmek, Koza Eğitim Derneğini kurmak istedik. Dernek kurulmasına yönelik prosedürleri bir türlü aşamadık. Dernek kurulmadan fesh oldu. Bu durumun suçlamaya delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

OLAĞAN BANKACILIK İŞLEMLERİ

Bankasya’daki hesabımı dıt kart uygulaması nedeniyle açtırdım. Kızımın okul taksitlerini bu hesap üzerinden yatırdım. Bankanın kredi kartını da kullandım. Kızım adına bireysel emeklilik hesabı açtırarak birikim yaptım. Hesap hareketlerim incelendiğinde olağan bankacılık işlemleri olduğu görülecektir. Bu işlemlerin suçlamaya delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

BOLU’NUN EN İYİ OKULUNA GÖNDERDİM

Çocuğum bir dönem örgüte müzahir olduğu iddia edilen okula gitmiştir. İldeki tanınmış siyasi ve bürokratların çocukları da burada eğitim görmekteydi. Ben çocuğumu terör yuvasına değil Bolu’nun en iyi okuluna gönderdim. Suçlamaya delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

İNSANİ VE HALİSHANE DUYGULARLA PARA VERMİŞ

Emniyet güçleri tarafından evimde yapılan arama sırasında ele geçirilen ve üzerinde aynı soruşturma kapsamında yargılanan şahısların isimlerinin yazılı olduğu kağıda gelince; her ne kadar yanlış algı oluşsa da bana terör örgütü tarafından ailelere verilmek üzere para gönderilmedi. Dağıtmayı düşündüğüm para, benim ve eşimin birikimidir. Babam bana bir ev vermişti. Bu evin bazı eksiklerini gidermek için bir yıl eşimle birikim yaptık. 15 Temmuz sonrası hem ben hem de eşim hem de kızımın öğretmenleri gözaltına alındı. Bir kısmı tutuklandı. Cezaevine gelip giderken ailelerin bir çoğuyla görüşme imkanım oldu. Yaşadıkları mağduriyetleri gördüm. Duyduğum hikayelere üzüldüğümden tamamen insani ve halisane niyetle biriktirdiğim parayı ihtiyaç sahiplerine vermek istedim. Çoğu kabul etmedi. Kırıp dökmeden kendilerine yardımcı olmaya çalıştım. Bahse konu birikimimizin 7 bin TL’sini dağıttım. Geriye kalan parayı 4 bin 200 dolar yaparak eşimin avukatlık parası için evimde bulundurdum. Ayrıca kayınvalidem yaşadığımız sor günlerde ki sıkıntılar nedeniyle hacca gitmek için biriktirdiği 740 avroyu da bana verdi. Evimde bulunan paralar bunlardır. Seri numaraları alındıktan sonra bu paralar bana geri verildi. Yaptığım yardımları örgütün talimatı ve tersine himmet yoluyla dağıttığım iddiasını kabul etmiyorum. Bu paralar şahsi birikimlerimizdir.

 

SUÇSUZLUĞUMA KARAR VERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Ben bir terör örgütü üyesi olduğum iddiasını hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Yaradanın izniyle, devletin benim bir gün suçsuzluğuma karar vereceğini düşünüyorum. Mahkemenizden beraatımı talep ediyorum.

 

@tosunseyma14 kullanıcı ismiyle açılan twitter hesabı ve yapılan paylaşımlar hakkında bir bilginiz var mı?

Benim bir twitter hesabım olduğu doğrudur. Fakat ben twit atmayı bilmiyorum. Bahse konu hesaptaki paylaşımlar bana ait değildir. Açmış olduğum hesabı zaten hiç kullanmadım.

 

İnsani duygularla para dağıttığınızı söylüyorsunuz. Niye başkası için üzülüyorsunuz?

Paranın yastığın altında durmasına gerek yoktu. Ailem yaşadığımız sıkıntılar nedeniyle bana destek oluyordu. Aynı kaderi paylaştığım bu insanlara acıdım ve yardımda bulundum.

 

Para dağıttığınız insanlar örgüt üyeliğinden yargılanıyor. Eğer insani duygularla bu paraları dağıttıysanız, 1923 yılından bu yana cezaevlerinde insanlar yatıyor. Örgüt üyeliği suçlamasıyla yargılanan bir insan olarak sizin çekinmeniz gerekmiyor mu? Bunun için ya çok saf olmalısınız, ya da çok cüretkar olmalısınız. Ben bunu anlamaya çalışıyorum.

Benim tek amacım yaşadıkları mağduriyetler sonrası insanlara yardımcı olmaktır. Bu konuda başka bir amacım olsa evimde böyle bir liste tutmazdım. Tamamen insani duygularla bu yardımları yaptım.

 

 

ÜLKÜ HASÇELİK

 

KHK İLE İHRAÇ EDİLDİM

Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Terör örgütünün her türlüsünü lanetliyorum. Önce görevimden açığa alındım arkasından KHK ile ihraç edildim. Savunmam dahi alınmadan yapılan ihraç işleminin aleyhime delil sayılmasını kabul etmiyorum.

 

SENDİKANIN FAALİYETLERİNE KATILAMADIM

Aktif Sen’in Zonguldak Şubesinde üyeliğimin bulunduğu doğrudur. Bu üyeliğimin suçlamaya delil olarak sayılmasını kabul etmiyorum. Sendikanın örgütle bağlantısını bilmiyordum. Sendikanın faaliyetlerine katılamadım. Doğum yaptıktan sonra Bolu’ya tayin oldum. Bolu’ya geldikten sonra sendikayla irtibatım zaten kesildi. Bu durumun aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

TALİMATLA PARA YATIRMADIM

Bankasya’daki hesabım bankacılık işlemleri nedeniyle açıldı. Talimatla para yatırmadım. Hesabımda yapılan incelemede zaten hiç para yatırmadığım görülmüştür. Hakkımda somut hiçbir delil yoktur. Kocama isnat edilen bazı suçlamalar sehven yapıldığını düşündüğüm hata sonrası benim iddianamemde yer almıştır. Yargılama sonunda mahkemenizden beraatımı talep ediyorum.

 

 

TANER TEMİZ

 

ÖĞRETMENLİK ÖNCESİ BARMENLİK YAPMIŞ

Üzerime atılı terör örgütü suçlamasını kabul etmiyorum. Öğretmenliğe başlayıncaya kadar barmen olarak çalıştım. 1999 yılında Kayseri’ye öğretmen olarak atandım. 7 yıl sonra Bolu’ya döndüm. Ve çeşitli okullarda görev yaptım. Son görev yerim İzzet Baysal Mesleki Anadolu Lisesi’dir. Görev yaparken ihraç edildim. Milliyetçi yönü ağır basan bir Türk evladıyım. Suçlamaları kabul etmiyorum.

2009 yılından bu yana uygulama otelinde şeflik yapıyordum. Otelin tüm rezervasyon ve satın almalarını ben yapardım. Tüm kamu kurumları, sivil toplum örgütleri otelimizde organizasyon yapardı. FETO/PDY terör örgütü suçlaması nedeniyle haklarında dava açılan veya firari oldukları için araması bulunan şahıslarla yaptığım görüşmeler buradaki görevimden kaynaklı irtibatlardır. Bu durumun aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

DEVLET DESTEĞİ İLE GÖNDERDİM

Oğlum görevim gereği yaşadığım tayinler sonrası sürekli okul ve öğretmenlerini değiştirdi. Devletin temel liselere verdiği destek sonrası özel okula göndermek istedim. Bu nedenle Birinci Lisesine kaydını yaptırdım. Bu durumun aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

KARİYER YAPMAK İÇİN ÜYE OLMUŞ

Bolu İdareciler ve Emeklileri Dayanışma Derneğine Aralık 2014’te üye oldum. Bahse konu dernek uygulama otelinde programlar düzenliyordu. Bu programlara kurum müdürleri katılırdı. Benim de idarecilik konusunda kariyer planım olması nedeniyle bu derneğe üye oldum. 3 ay sonra istifa ettim. Bu durumun hakkımdaki suçlamaya dayanak olmasını kabul etmiyorum.

 

EV KREDİSİ KULLANMIŞ

2010 yılında ev almaya karar verdim. En uygun krediyi Bankasya’da buldum. Bu bankadan 10 yıllık kredi kullandım. 2014 yılında Ziraat Bankasından yapılandırma yaparak bu krediyi kapattım. Masak raporunda şüpheli olarak belirtilen işlem budur. Bu ödeme haricinde hesabımda başka bir hareket yoktur. Bu durumun aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

BYLOCK KULLANMADIM

Bylock kullandığım yönündeki iddia doğru değildir. Ben bahse konu programı yüklemedim ve kullanmadım. Teknik raporlar geldiğinde bu hususun açıklığa kavuşacağını düşünüyorum.

 

TÜRK EĞİTİM SEN ÜYESİYİM

Terör örgütü üyesi değilim. Üyelik için gerekli olan şartların oluşmadığını düşünüyorum. Devletine ve milletine bağlı Türk evladıyım. Öğretmenliğimin ilk yıllarından itibaren Türk Eğitim Sen üyesiyim. Son görev yaptığım okulda da sendika temsilcisiydim. Terör örgütüyle aynı istikamette olan dünya görüşüne sahip değilim. Öncelikle tahliyemi, yargılama sonunda da beraatımı istiyorum.

 

 

ÜNVER SAHA

 

HAYAT ÇİLELİ YÜZÜNÜ BANA GÖSTERDİ

Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Vatanını ve milletini canından çok seven biriyim. Eğitimcilik hayatım boyunca milli ve manevi değerlere sahip binlerce öğrenci yetiştirdim. Devlet memuru olamayınca kendime özel sektörde iş buldum. Eşimle evlenip ikiz çocuk sahibi olduktan sonra hayat çileli yüzünü bana gösterdi. Silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasıyla tutuklu olarak yargılanıyorum.

 

BOLU’NUN EN KÖKLÜ OKULLARIYDI

Benim Özel Aladağ Ortaokulunda öğretmen, Fatih Koleji’nde müdür yardımcısı olarak çalıştığım, iddianamede aleyhime delil olarak sayılmıştır. Bu okullar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve sürekli denetlenen okullardı. Bende geçimimi sağlamak için bu kurumlarda çalıştım. Çalıştığım okullar Bolu’nun en köklü okullarıydı. Bolu’nun önde gelen bürokrat ve siyasetçileri çocuklarını buraya gönderiyordu. Okullar 15 Temmuz sonrası kapatıldı. Ben okulların terör örgütüyle ilişkisini darbeden sonra öğrendim. Bu durumun aleyhime delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

TARAFSIZ BİLİRKİŞİ İNCELESİN

Sonu 2112 ile biten hat bana aittir. Bu telefon hattını 15.06.2015 tarihinde kapattırdım. Kullanmadığım gizli haberleşme programından dolayı suçlanmayı kabul etmiyorum. Bu programı kullanıp kullanmadığım tarafsız bir bilirkişi tarafından incelemesini talep ediyorum.

 

EN DÜŞÜK FAİZ ORANINI BU BANKA VERMİŞTİ

Çalıştığım kurum maaşımı Bankasya’ya yatırırdı. 2013 yılında bu bankadan 100 bin TL kredi çektim. En düşük faiz oranını bu banka vermişti. Ödemelerimi rahat yapabilmek için birikimlerini bu bankada tutuyordum. Talimat ve yönlendirmeyle herhangi bir işlem yapmadım. Aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

OKULUN BAĞLANTISINI BİLSEM ÇALIŞMAZDIM

Bilerek veya bilmeyerek terör örgütüne üye olmadım. Vatanına ve milletine kurşun sıkan kişilerle aynı yerde durmam mümkün değildir. Okulumun örgütle bağlantısını bilseydim çalışmazdım. Tahliyemi ve yargılama sonunda beraatımı istiyorum.

 

Yeni bir dünya düzeni kurmak için bahse konu örgüt yıllarca hazırlık yapıyor, ülkemizdeki zeki çocuklarını kazanıp çeşitli yerlerde görevlendirilen isimlerin emirlerine veriliyor. Bu nedenle de zaten adına paralele devlet deniyor. Bu kadar ciddi bir organizasyon var. Siz o yapının okulunda müdürsünüz. Bu dönenlerden haberiniz yok. Bu mantıklı mı?

Bahse konu organizasyonla ilgili benim hiçbir bilgim yoktur.

 

İl İmamı tabirini uymadınız mı?

Bahsettiğiniz çalıştığınız okulun bağlı bulunduğu şirketin genel müdürleri il imamı olarak iddianamede yer alıyor. İl imamı tabirini basından uydum. Bahsettiğiniz isimler şirket personelidir. Daha fazlasını bilmem mümkün değildir.

 

Bu genel müdürleri kim atıyor? Sorgulamadınız mı? Bunları Bolu’ya gönderen irade kimdir?

Ben çalıştığım süre boyunca örgütün genel amacına ulaşmak yönündeki faaliyetlerine şahit olmadım. İl imamı gibi örgütsel tabirleri duymadım. Bu tabirleri basından uydum. Örgütün il yapılanmasında bulunduğu iddia edilen isimler yönetim kurulu üyeleri veya şirket yöneticisiydi. Benim bu durumu sorgulamama olanaklı değildir. Ben şirket çalışanıyım. Bahsettiğiniz konulara karışamam.

 

YUSUF SEFİL

 

HİÇBİR ÖRGÜTÜN SEMPATİZANI OLMADIM

Üzerime atılı terör örgütü suçlamasını kabul etmiyorum. Tüm terör örgütlerini, darbeleri lanetliyorum. Hayatım boyunca hiçbir örgütün sempatizanı olmadım. Bilerek veya bilmeyerek suç işlemedim. Ulaştığım tüm başarılarda alnımın teri vardır. Dumlupınar Üniversitesine okul birinciliği kontenjanından girdim. Eğitim ürem boyunca cemaatin ev yada yurtlarında kalmadım. Elginkan Vakfı’nda çalışmalar yaptım. Hayatımın her anı açıkken, araştırma yapılmadan darbe girişimi sonrası ihraç edildim.

 

LİSTELERİN HATALI OLDUĞU DİLE GETİRİLİYOR

Bylock programını kullandığım yönündeki iddiayı kabul etmiyorum. Bu programın ismini medyadan duydum. Kullanıcılara yönelik hazırlanan listelerin hatalı olduğu dile getiriliyor. Benimle ilgili yapılan ilk araştırmada programı kullanmadığım belirtilirken ikinci yapılan araştırmada kullandığım tespitine yer veriliyor. Bu nasıl bir çelişkidir? Yeniden bir bylock sorgulaması yapılsa ismimin bu sorgulamamda yer almayacağını düşünüyorum. Yapılan tespiti kabul etmiyorum. Aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

ÇEVREMİ GELİŞTİRMEK İÇİN ÜYE OLDUM

Bolu Eğitim Sevenler Derneğine çevremi geliştirmek için üye oldum. 230.08.2014 tarihinde istifa ettim. Yetkili kurumlardan izin alınarak kurulan ve devletin denetimindeki bir dernek üyeliğinin aleyhime delil sayılmasını kabul etmiyorum.

 

ESKİ TARİHLERDE AÇTIM

Bankasya’da bulunduğu belirtilen hesabımı çok eski tarihlerde açtım. Bu bankadan konut kredisi çektim. Bankanın faizsiz olması, KGS kartı, havale ve EFT işlemlerinden ücret almıyor olması bankayla çalışmama tercih sebebim olmuştur. Darbe teşebbüsünden 6 ay önce programı çektim. Bu durumun aleyhime delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

DARBE TEŞEBBÜSÜYLE ÖĞRENDİM

Çocuğumun Fatih Kolejine gittiği doğrudur. Tam gün eğitim vermesi, temiz bir ortam ve kaliteli eğitim verdiği yönündeki yaygın kanı nedeniyle çocuğumu bu okula gönderdim. Örgüt ile okulun iltisakını darbe teşebbüsüyle öğrendim. 18 Temmuz 2016 tarihinde ilk iş olarak çocuğumun kaydını okuldan aldım. Bu durumun aleyhime delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

ÖRGÜTLE BAĞLANTIM YOKTUR

Sızıntı Dergisine ait abonelik ekran çıktısındaki isim oğlum adınadır. Muhtemelen gittiği okul tarafından bu kayıt oluşturulmuştur. Bu dergi evimize gelmedi. Hayatımın hiçbir döneminde bir örgütle bağlantım yoktur. Soyut iddialar nedeniyle tutukluyum. Mahkemenizden öncelikle tahliyemi yargılama sonunda da beraatımı istiyorum.

 

 

YUSUF YÜZDEN

 

EN BAŞINDAN BERİ LANETLEDİM

Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Hayatım boyunca hiçbir örgütle bağlantım olmadı. Darbe teşebbüsünü en başından beri lanetledim. Suçluların en ağır bir şekilde cezalandırılmasını istiyorum.

 

SIRADAN BANKACILI İŞLEMLERİ

Bankasya’daki hesabımı belediyenin dıt kart uygulaması nedeniyle açtırdım. Hesap hareketleri incelendiğinde sıradan bankacılı işlemleri olduğu görülecektir. Aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

DENETİMİ DEVLET YAPIYORDU

Aktif Sen’e bu sendikanın kuruluşuna MEB tarafından onay verildiği için üye oldum. Denetimi devlet yapıyordu. Mesleki haklarımı korumak adına üye oldum. Suçlamaya delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

BAHSE KONU ÖRGÜTLE BİR BAĞIM YOKTUR

Bylock programı kullanmadım. Böyle bir programı bilmiyorum. Bahse konu örgütle bir bağım yoktur. 11 aydır tutukluyum. Manevi zararlarımın telafisi mümkün olmuyor. Mahkemenizden önce tahliyemi ardından yargılama sonunda beraatımı talep ediyorum.

 

 

ZEKİ YILDIRAN

 

OHAL BÜROSUNA YAPTIĞIM BAŞVURU HENÜZ NETİCELENMESİ

Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Bugüne kadar herhangi bir sicilimde leke yoktur. Disiplin soruşturması dahi geçirmedim. Türkiye’ye hizmet eden binlerce öğrenci yetiştirdim. Savcılık tarafından aleyhime toplanan delillerin yanında lehime de delil toplanmak istenseydi bu durum ortaya çıkacaktır. Meslekten ihraç edilmiş olmamın aleyhime delil sayılmasını kabul etmiyorum. Savunmam dahi alınmadan veya yasal süreç hukuka uygun olmadan ihraç işlemi gerçekleştirilmiştir. OHAL bürosuna yaptığım başvuru henüz neticelenmesi. Bu durumun aleyhime delil olarak kullanılmasını kabuk etmiyorum.

İSTİFA EDEREK BU SENDİKAYA GEÇTİM

Aktif Sen üyesi olduğum doğrudur. Meslek hayatım boyunca Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen üyeliklerim oldu. 2013’te Aktif Eğitimciler Sendikası kurulunca üye oldum. Özlük hakları ve mesleki menfaatleri koruma yönündeki çalışmaları yetersiz bulduğum için önceki sendikamdan istifa ederek bu sendikaya geçtim. Aktif Sen’in örgüte müzahir olduğu şeklinde bir uyarı bana tebliğ edilmedi. Bunun benim bilmem mümkün değildir. Devletin yasaları çerçevesinde kurulan sendikaya üyeliğimin suçlamaya delil olarak kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

ÇÖZÜM YÖNTEMLERİNİ KENDİMCE DİLE GETİRİRİM

Bolu Eğitim Sevenler Derneği ve Bolu İdareciler ve Emeklileri Derneğine üye olduğum doğrudur. Benim tüm aile çevrem öğretmendir. Eğitim sorunlarını duyarak büyüdüm. Eğitim problemleriyle alakalı çözüm yöntemlerini kendimce dile getiririm. Eğitime katkı sunmak amacıyla bu derneklere üye oldum. Aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

HESABA PARA YATIRMADIĞIM GÖRÜLECEKTİR

Bankasya’da hesabım dolduğu doğrudur. Ancak hesap hareketlerim incelendiğinde hesaba para yatırmadığım görülecektir. Massak raporunda görülen ve şüpheli işlem olarak belirtilen para transferi Aktif Sen Genel Merkezi tarafından sendikanın Bolu temsilcisi olduğum için tarafıma yapılan ödemedir. Bunu aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

 

HAYATIMI DA HİZMETLE GEÇİRECEĞİM

Ben evli ve 3 çocuk babasıyım. Eşim çalışmıyor. Terör örgütü üyesi değilim. Geçmiş yaşamımı ülkeye hizmetle geçirdim. Bundan sonraki hayatımı da hizmetle geçireceğim. Vatanımın ve milletimi seviyorum. Mahkemenizden öncelikle tahliyemi ardından beraatımı talep ediyorum.

 

MAHKEME ARA KARARINI AÇIKLADI

 

Sanık savunmalarının ardından Mahkeme savcısı mütalaasında, sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep etti. Ardından sanık avukatları kısa savunma yaptı. Zeki Yıldıran’ın tahliyesine ikisi kadın, 26’sı erkek toplam 28 sanığın tutukluluk hallerinin devamına, Esra Çağan, Niyazi Küçük, Alper Tunga Bilen, Elif Sarısinoğlu, Hasan Salbaş, İsmail Bağcı, Sami Koçer, Mustafa Kahveci, Ülkü Hasçelik, İlkan Demirbaş, İsmail Tiryaki ve Necettin Dalkılıç’ın duruşmalardan vareste tutulmasına, mahkeme heyeti tarafından belirlenen 26 tanığın 11.12.2017 tarihinde dinlenilmesine başlanmasına, Hidayet Tosun’un göz problemlerine ilişkin tedavi evraklarının mahkemeye gönderilmesi için cezaevine müzekkere yazılmasına, gözündeki rahatsızlığın cezaevinde kalmasına engel olup olmadığının belirlenmesi için tam teşekküllü bir devlet hastanesinden rapor alınmasına ve bu raporun mahkemeye gönderildikten sonra tutukluluk durumunun yeniden değerlendirilmesine karar verildi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit