• resmi ilanlar

BYLOCK ARARKEN TARİHİ ESER ÇIKTI

2017-10-16 11:00:15

Bolu'da FETO soruşturmaları kapsamında öğretmenler dosyasında bylock kullanıcı olduğu iddiasıyla yargılanan ev hanımı Leman Temiz, mahkemede kullandığı telefonu eşinin dayısının oğlundan aldığını söyleyerek, el yazısı ile yazılmış “Telefon bana aittir” notunu mahkemeye sundu. Mahkeme Başkanı Seyfi Han bunun üzerine telefonda tarihi eser fotoğraflarına rastlandığını dile getirerek, “Onunla ilgili suç duyurusunda bulunacağım. Tarihi eser kaçakçısı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

FETO soruşturmaları kapsamında öğretmenler dosyasında eşiyle birlikte yargılanan ev hanımı Leman Temiz’in telefonunda bylock tespiti yapıldı. Leman Temiz, hakim karşısındaki ifadesinde teknolojiyle ilgisinin bulunmadığını, daha önceleri tuşlu telefon kullanırken akıllı telefonu eşinin dayısının oğlunun kendisine verdiğini söyleyerek, bylock iddialarını reddetti.

Leman Temiz, serbest meslekle uğraşan Murat Yıldız adlı eşinin akrabası olan şahıstan aldığı el yazısı ile yazılmış “Telefon bana aittir” notunu mahkemeye sundu. Mahkeme Başkanı bunun üzerine telefonda yapılan dijital materyal incelemesinde çok sayıda tarihi eser fotoğraflarına rastlandığını belirtti.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfi Han, “Murat Yıldız’a ait telefon üzerinden tarihi eser fotoğrafları çıktı. Bylockla beraber tespit edildi. Bu yüzden onunla ilgili de suç duyurusunda bulunacağım. Tarihi eser kaçakçısı olduğunu düşünüyorum. Kendisi de bu telefonun kendisine ait olduğunu verdiği not ile kabul etmiş durumda” dedi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit