• resmi ilanlar

Hüseyin Dinçer ve Bekir Karacabey Bolu'da

2017-10-08 11:00:02

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak, ormancılık çalışmalarını yerinde incelemek ve personelle tanışmak üzere Bolu'ya gelen Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Dinçer ve Genel Müdür Bekir Karacabey Gölyüzü Sosyal Tesislerinde Bölge Müdürlüğü Personeli ile kahvaltıda bir araya geldi.

Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Dinçer’e ziyaretinde Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü M. Mustafa Gözükara, Orman Genel Müdür yardımcısı Yusuf Şahin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcısı ile daire Başkanları eşlik etti. Ziyarette Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü, İşletme Müdürleri, İşletme Şefleri ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü personeli hazır bulundu.

Kahvaltı sonrası Bölge Müdürü Hasan Keskin bir konuşma yaparak Müsteşar YardımcısıHüseyin Dinçer, Genel Müdür Bekir Karacabey ve diğer konukları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Daha sonra Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Dinçer Bakanlık politikaları hakkında bilgiler vererek Bolu’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’de yaptığı konuşmada Orman Genel Müdürlüğünün Ülkemizde yaptığı başarılı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş ile Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü M. Mustafa Gözükara’da birer konuşma yaptı. Genel konularda görüş ve önerilerde bulunan Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Dinçer iyi niyet ve başarı dileklerinin ardından Bolu Orman İşletme Müdürlüğü Ayıkaya Orman İşletme Şefliği sınırlarında yer alan Yedigöller yol güzergâhı üstündeki çığ düşmesini önleyici çit teknolojisi projesini yerinde incelemek üzere Sosyal Tesislerden ayrıldı.

 

Daha sonrasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Dinçer, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü M. Mustafa Gözükara, Orman Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcısı ile daire Başkanları ile birlikte, Orman Genel Müdürlüğümüz ile Japon Kırsal Kalkınma Ajansı (JICA) arasında 4 Ekim 2013 tarihinde imzalanan protokol kapsamında yapımı tamamlanan ve Türkiye’de örnek bir proje olan, "Küçük ve Orta Ölçekli Kuruluşlar İçin Çığ Bölgelerinde Çığ Düşmesini Önleyici Çit Teknolojisi Projesini" yerinde inceledi.

 

Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Bolu Orman İşletme Müdürlüğü Ayıkaya Orman İşletme Şefliği 79 nolu bölme OT-T1 bölmeciğinde yapılan proje ile meydana gelen çığ oluşumunu önleyerek, Bolu İl Merkezi İle Yedigöller Milli Parkının yolunun ulaşıma kapanmasının önlenmesi amaçlandığını ifade etti. Daha sonra Yedigöller Milli Parkında yapılan ve yapımı devam eden projeleri inceleyen heyet, buradan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’in daha önce Orman İşletme Şefi olarak görev yaptığı Bolu Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Elmalık Orman İşletme Şefliği 54 Nolu Bölmede Genç Meşçere Bakımı Tatbikatına katılarak incelemelerde bulundu. Müsteşar Yardımcımız ve beraberindeki heyet genç meşcere bakımlarının ormanın geleceği için çok önemli olduğunu ve tekniğine uygun olarak gerekli müdahalelerin mutlaka yapılması gerektiğini ifade ederek çalışmalarından Bölge Müdürlüğümüz teknik personeline teşekkür etti. Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Dinçer ile Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ve beraberindeki heyet, toplu olarak fotoğraf çekimi sonrası personelle vedalaşarak Bölge Müdürlüğündeki ziyaretini tamamlayıp Bolu’dan ayrıldı. 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit