• resmi ilanlar

BOLU TÜNELİ'NDEN BİSİKLETTEN DÜŞTÜ

2017-07-17 11:00:04

Avrupa Türk Demokratlar Birliği Münih Teşkilat Başkanı Çakmak ve beraberindeki 4 kişi, 15 Temmuz şehitlerine saygı için Münih'den Ankara'ya 2 bin 700 kilometre bisiklet sürdü. Bisikletle elinde bayrak ilerlerken Bolu Tünelinde dengesini kaybederek düştüğünü söyleyen Çakmak, buna rağmen durmadıklarını belirtti.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Münih Teşkilat Başkanı Abdurrahman Serdar Çakmak ve beraberindeki 4 kişi, 15 Temmuz şehitleri anısına Almanya'nın Münih kentinden Ankara'ya bisikletle 2 bin 700 kilometre katetti.

Çakmak, yaptığı açıklamada, geçen yıl 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından tek başına Almanya'dan Türkiye'ye bisikletle geldiğini söyleyerek, "Bu yolculuğumun ana sebebi, 15 Temmuz şehitlerimize, gazilerimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza destek amaçlıydı." ifadesini kullandı.

Bunu geleneksel hale getirmek istediklerini belirten Çakmak, bu yıl gerçekleştirdikleri bisiklet yolculuğunu ise Avrupa Türk Demokratlar Birliğinin organize ettiğini kaydetti.

Münih'ten, 20 gün önce bu yolculuğa 3 bisikletli, 2 de destek ekibi olarak yola çıktıklarını aktaran Çakmak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun programı nedeniyle ,getirdikleri bayrağı Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a teslim ettiklerini ifade etti.

Bisikletle yaklaşık 2 bin 700 kilometre yol katettiklerini kaydeden Çakmak, "Gayemiz, bundan sonraki yıllarda 15 Temmuz şehitlerimizin ve gazilerimizin anısına Münih-Ankara bisiklet turu düzenlemek." dedi.

Çakmak, UETD Salzburg Teşkilat Temsilcisi Hasan Acar'ın, Slovenya'da demiryolundan geçerken bir kaza atlattığını, kendisinin ise Bolu Tüneli çıkışında, elinde bayrak varken dengesini kaybederek bisikletten düştüğünü söyledi.

Kendisinin, Şırnak doğumlu Kürt kökenli bir yurttaş olduğunu belirten Çakmak, bisiklet yolculuğunu birlikte yaptığı Hasan Acar'ın Laz, UETD Münih Şubesi STK ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı Dilşat Hazneci'nin de Uygur Türkü olduğunu aktardı.

Çakmak, "Bizler bu ülkenin birer parçasıyız. Bir ve beraber olduğumuzu, hem PKK terör örgütüne hem FETÖ terör örgütüne, hem DEAŞ terör örgütüne, dış mihraklara bizim birlikteliğimizin hiçbir güç tarafından yıkılmayacağını, gerektiğinde böyle 15 Temmuz gibi bütün planları ters yüz edeceğimizi gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Bu 15 Temmuz'u unutturmayacağız." ifadesini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit