• resmi ilanlar

ATA'MIZA COŞKULU KARŞILAMA

2017-07-17 11:00:09

Bolu Valiliği ve Bolu Belediye Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği 17 Temmuz Atatürk'ün Bolu'ya gelişinin 83'üncü yıldönümü kutlama etkinlikleri Bolu Valisi Aydın Baruş'a Türk Bayrağı verilmesiyle başladı.

Haber; Sefa GÜNAY

83 yıl önce Atatürk'ün Bolu'ya giriş yaptığı o dönemki adıyla Karga Tepesi, şu anda ise Uğur Mumcu Parkı'nın bulunduğu bölgede yapılan ilk törende; Bolu Valisi Aydın Baruş'a Türk Bayrağı takdim edildi. Ardından halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. Halk oyunları protokol ve diğer tüm katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi. Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından Atatürk’e saygı yürüyüşüne geçildi. Uğur Mumcu Parkı’ndan başlayan ve Belediye Bandosu ile Bayrak ve flamaların da yer aldığı “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü” İzzet Baysal Caddesi’nden geçilerek Anıt Park’ta son buldu. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan Anıtpark’taki tören saygı duruşu ve İstiklal marşı ile devam etti.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ardından Anıt Özel Defterinin Vali Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından imzalanarak okunmasına geçildi. 


“TEMMUZ 1934 TARİHİ BOLU HALKININ GÖNLÜNDE ÖZEL BİR ÖNEM TAŞIYOR”

Anıt Özel Defteri’ne yazdıklarını okuyan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Mustafa Kemal Atatürk. Cumhurbaşkanı sıfatı ile ilk kez Bolu’ya gelişinizin 83’üncü yıl dönümünü bu gün aynı heyecan içinde kutluyoruz. İlimizi şereflendirdiğiniz 17 Temmuz 1934 tarihi Bolu halkının gönlünde özel bir önem taşıyor. Büyüklerimizden dinlediğimiz bu coşkuyu, bu sevinci her yıl bu kutlamalarda yeniden yaşatmaya çalışıyoruz. Tarihçiler keşke Bolu’yu Ankara’dan önce görseydin dediğini yazar. Bizler 83 yıl önceki Bolu’yu bu gün sizin gözünüzden hayal ettiğinizde memelektin her yeri gibi kutsal bir vatan toprağı, fedakâr bir halk ve Allahın lütfu bir doğa aklımızda canlanıyor. Bolu yerel yöneticileri olarak hizmet verdiğimiz bu güzel ili bu gün dünyanın en yaşanabilir kentlerinden kılmak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Hizmetlerimiz de minnet egemenliğini esas kıldığımız dünyaya örnek yönetim anlayışımızdan ilham ve halkımızdan aldığımız güç ile Türkiye Cumhuriyetini daima ileriye taşımayı hedeflendiriyoruz. Aziz hatıranızı saygı ve hürmetle anıyoruz. Ruhunuz şat olsun. İfadelerine yer verdi.

“RUHUNUZ ŞAD OLSUN”

Anıt Özel Defteri’ne yazdıklarını okuyan Bolu Valisi Aydın Baruş ise, “Aziz Atatürk Bolu’ya gelişinizin 83’üncü yılını kutluyoruz. Dünya’ya örnek olan destansı bir istiklal mücadelesi neticesinde liderliğinizde kurulan  Türkiye Cumhuriyetinin  kalkınması için bürük bir azim ile çalışan Bolu halkı  bu günde ülkemizin gelişmesi ve hedef gösterdiğiniz muasır medeniyetler seviyesine erişme yarışında emin adımlarla daima ileri gitmesi için kararlılıkla çalışmaya devam etmektedir. Cumhuriyetimiz 100. yıl dönümünde Bolu’yu güçlü Türkiye’nin müreffeh bir ili yapmak için çok çalışmak gerektiğini bunun içinde nesillerimizi milli ve manevi değerlerimize laiki ile sahip çıkabilecekleri bir şuur ile yetiştirmenin ne kadar önemli olduğunu bilincindeyiz. Aziz milletimizin bu toprakları vatan edindiği günden beri yurdumuzu işgal etme ve kardeşliğini imşat etmek için uğraşan dış ve iç güçlere karşı verdiği mücadele azmini şiar edilmeyi görev biliyoruz. Bolu olarak kurtuluş savaşında olduğu gibi bu günde ülkemizi ve milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı mücadelemiz sürdürüyor istiklal ve istikbalimize aynı karalılıkla sahip çıkmaya devam ediyoruz. Sizin ve aziz şehitlerimizin her türlü zorluk imkansızlık içersinde mücadele ederek kurduğu ve bizlere miras olarak bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığını muhafaza etmek.  Muazzez vatan topraklarının bütünlüğünü korumak ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında kederde, sevinçte tek millet olarak yaşamak için her fedakarlığı göstermekte kararlıyız. Bu anlamlı gün vesilesi ile sizi ve kutsal vatan toprağını koruma uğruna canlarını, kanlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yad ediyor.  Aziz hatıranız önünde hürmetle eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun” İfadelerini kullandı.

 

 

 Anıtpark’daki törenin ardından Belediye Sanat Merkezinde Bolu Belediye Başkanlığı ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan Atatürk Fotoğrafları sergisine gezildi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit