• resmi ilanlar

Başkan Yılmaz anı defterini imzaladı

2017-07-16 11:00:06

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında imzaya açılan ‘15 Temmuz Anı Defteri'ne duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında vatandaşların imzasına açılan 15 Temmuz Anı Defteri büyük ilgi görüyor. Hem Kent Meydanı hem de Demokrasi Meydanı’nda imzaya açılan defterlere 15 Temmuz gecesi ve beraberindeki günlerde yaşadıklarını kaleme alan tüm vatandaşlarımızın duygu ve düşünceleri bu defterler ile birlikte gelecek nesillere de aktarılacak.

 

Bu kapsamda Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da, anı defterine duygularını yazarak imzaladı. Başkan Yılmaz defterdeki yazısında şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine karşı İl Başkanımız, teşkilatımız ve Bolu halkı ile demokrasiye sahip çıkmak için hemen hareket geçtik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, halkı sokaklara davet etmesiyle birlikte mücadelemiz daha da güç kazandı. Kısa süre içinde Bolu’da bütün iş makinelerimizi tugayın ve jandarmanın etrafında konuşlandırdık. Hain darbe girişimini gerçekleştiren teröristlere karşı her türlü tedbiri aldık. Milletimizin cesareti, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin dik duruşu ile 15 Temmuz gecesi Cumhuriyet tarihinin en karanlık en büyük darbesini engelledik. Aziz Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı darbe girişiminde bulunan karanlık güçlerin asla amaçlarına ulaşamayacaklarını, Milletin iradesine karşı darbe yapılamayacağını kanıtladı. İnsanüstü bir mücadele ile demokrasi sınavı veren milletimiz, tüm dünyaya örnek oldu. Sonraki günlerde de siyasi görüş ayrımı olmaksızın bu milletin sağduyulu evlatları demokrasi nöbetleri ile devletine, demokrasisine ve huzuruna sahip çıktı. Bolu halkı başta olmak üzere aziz milletimize ilk günden itibaren gösterdiği duyarlılık ve sağduyu nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Allah bu ülkeye, bu millete bir daha böyle günler yaşatmasın. “O” gece demokrasi destanı yazan şehitlerimiz başta olmak üzere, bu ülke için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit