• resmi ilanlar

“TÜRK MİLLETİ BİR DESTAN YAZDI”

2017-07-16 11:00:04

15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı Türk milleti olarak nasıl kenetlendiğinin dosta, düşmana gösterildiği karelerden oluşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Temalı Fotoğraf” sergisi Kent Meydanı'nda açıldı. Sergiyi gezen Vali Baruş, “Türk milleti bu darbe girişimine karşı kahramanlığıyla bir destan yazdı” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Temalı Fotoğraf Sergisi’nin açılışına Bolu Valisi Aydın Baruş, Komutanı Piyade Kurmay Albay Muammer Alper, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy ile Ahmet Atılkan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Hamit Coşkun, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, 15 Temmuz şehidi Ozan Özen’in babası Metin Özen, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen serginin açılış kurdelesinin kesiminin ardından Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindekiler 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Temalı Fotoğraf Sergisi’ni gezdiler.

 

VALİ BARUŞ TÜM BOLU HALKINI FOTOĞRAF SERGİSİNİ GEZMEYE DAVET ETTİ

Serginin gezilmesinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Baruş, “Bundan bir yıl önce FETÖ ihanet çetesinin kulu, kölesi olmuş kendisini ona adamış hainler tarafından şanlı ordumuzun askerlerinin kıyafetleri içerisine bürünerek vahşice, ahlaksızca ve arsızca bir darbe girişiminde bulunulmuştur. Türk Milleti bu darbe girişimine karşı kahramanlığıyla bir destan yazdı. Bu destanı oluşturan sayfaları hep beraber fotoğraflanmış haliyle şu anda gördük. Bu fotoğraflardan milletimizin demokrasi ve milli irade uğrunda ne kadar büyük bir mücadeleden başarıyla çıktığını görüyoruz ve gençlerimizin, yaşlılarımızın, kadınlarımızın, çocuklarımızın ellerinde bayrak, sadece vatan millet diyerek başka hiçbir şeyi düşünmeden meydanlara akışını, o meydanlarda tankların önüne, silahların önüne, helikopterlerin önüne, uçakların önüne nasıl korkusuzca atıldığını müşahede ettik. Ben tekrar bütün şehitlerimize Cenab-ı Haktan rahmet diliyorum, Gazilerimizi de şükranla anıyorum ve tüm Bolu halkını geçen sene 15 Temmuz’da verilen bu demokrasi mücadelesinin ne anlama geldiğini iyice idrak etmek için bu sergiyi gezmeye davet ediyorum” ifadelerine yer verdi. Daha sonra Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan 15 Temmuz Şehitleri’nin fotoğraflarının sergilendiği çadırı ziyaret eden Vali Baruş ve beraberindekiler karanfil bırakarak dua ettiler. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit