• resmi ilanlar

BOLU'DA 19 MAYIS COŞKUSU

2017-05-19 11:00:06

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bolu'da da düzenlenen törenlerle coşku ile kutlandı. Törenler ilk olarak Anıt Park'ta Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başladı.

Anıt Park'ta düzenlenen törene Vali Yardımcıları Mustafa Kemal Keskin ve Ünal Coşkun, Bolu Komando Tugay Komutanı Kurmay Albay Muammer Alper, AİBÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu,  Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri vatandaşlar, sporcular ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem’in iki öğrenci ile birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk koyması ile devam etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Atatürk Anıtı önündeki tören sona erdi. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Hükümet Meydanı’nda da bir dizi etkinlik düzenlendi. Hükümet Meydanı’ndaki etkinlikler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı sporcuların gösterileriyle başladı. Sahnede halk oyunları gösterileri yer alırken, Kickbox ve Taekwondo takımları, badminton, tenis ve masa tenisi gösterilerini sergilenirken, Gençlik Merkezinde yer alan kurslardaki sporcular da stantlarda yer aldı.

Gösterilerin ardından Vali Aydın Baruş ve beraberindekiler Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan stantları gezdiler. Stantlarda sporcularla sohbet eden Vali Baruş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem'den, antrenörlerden ve sporculardan yaptıkları sporlar, girdikleri yarışmalar ve aldıkları dereceler hakkında bilgiler aldı.  Stantları gezen Vali Baruş’a, Gençlik Merkezi öğrencilerinin katılım gösterdiği resim ve ebru kursunda yer alan öğrenciler kendi yaptıkları Vali Baruş’un yağlı boya tablosunu hediye ettiler.  Stantlarda sporcuların yaptıkları gösterileri de izleyen Vali Aydın Baruş, masa tenisi oynadı ve ardından penaltı atışları yaptı.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit