• resmi ilanlar

HER NÖBET ÖLÜME YAKLAŞTIRIYOR

2017-05-17 11:00:08

Bolu'da yaşayan 15 yaşındaki M.B. her epilepsi nöbetinde beyin küçülmesi ve hücre kaybına uğruyor. Bir firmada asgari ücretle çalışan F.B. ile 8 aylık hamile ve ev hanımı olan H.B.'nin 15 yaşında, epilepsi hastası olan kızı M.B. geçirdiği epilepsi nöbetleri yüzünden zor durumda.

Sosyal Medyada yardım çağrısı yapan aileye ulaşan KGT Dernek Başkanı Mahmut Alan aileyi hastanede ziyaret etti. Konu hakkında detaylı bilgi edinen Mahmut Alan, hasta M.B. hakkında bilgi verdi. Alan, “M.B. kızımızın annesi H.B hıçkırıklar içerisinde beni aradı ve kızının hastanede olduğunu söyledi. Durumunun git gide kötüleştiğini belirtti. Hemen hastaneye gelerek durumu öğrendim. M.B. kızımız her nöbet geçirdiğinde beyin küçülüyor ve beyin hücreleri ölüyor. Ayrıca bu hastalık sebebi ile sol el küçük, sol ayak kısa ve kalpte küçük bir delik mevcut, yani durumu sıkıntılı. Bende hemen Köroğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Muhammed Emin Demirkol, Fehmi Küpçü’nün danışmanı olan Emre Özdemir ve Atike hanımı aradım. Ortak hareket ederek Ankara Dışkapı Hastanesinde çocuk doktoru ayarladık. Tam bu sırada M.B. yine fenalaşarak AİBÜ Tıp Fakültesine kaldırıldı. Yapılan müdahale sonrası Muhammed Emin Demirkol hocamızın ayarladığı ambulans yardımı ile sabah saat 07:45’te Ankara Dışkapı Hastanesine götürülmek üzere Kadın Doğum Hastanesine yatışı yapıldı” dedi.

 

Sözlerine devam eden ALAN, “Bu aileyi yakından takip ettim. Son 2 senedir ciddi sorunlar yaşamışlar ve anne H.B.’nın yanında sadece yakın akrabası olan bir kişi var. O da asgari ücretli olduğu için yetersiz kalıyor. Ailenin durumu sıfır vaziyette. Yarın Ankara’ya gitmelerini Bolu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ve yardım sever bir bayan vatandaş sayesinde hallettik. M.B. kızımızın yaşadığı ev de çok kötü. Bu aileyi Ankara’da ki tedavi sonrası o evden çıkarıp şartları iyi hale getirmemiz lazım. Yeni bebek doğacak fakat evin durumu çok kötü.” dedi. Bolu’da bir çok çocuğun ufak miktarda paralar yüzünden vefat ettiğini veya sakat kaldığını belirten KGT Dernek Başkanı Mahmut ALAN, “Bolu’da bir taksici abimizin kızı ilgisizlikten dolayı vefat etti, maalesef ilgilenen çıkmadı. Kimse çevresinde neler oluyor diyerek bakmıyor. Ben bu gibi durumlara çok şahit oldum. Pilav var deyince toplanan kalabalık, çocuklarımız için toplanmıyor. Her Ramazan iftar yemeklerini vatandaşlarımızın gözüne sokan iş adamları da maalesef duyarsız. Bolu’da ya 5, ya 6 kişi var bu konulara duyarlı olan. Biz Dernek olarak bu aileler ile yardım edecek aileleri deşifre etmeden buluşturuyoruz. Yardımı direk yaptırıyoruz. Para toplamak sakıncalı bir iş. Geçen sene aracı olduğumuz bir aileye Türkiye’den o kadar çok yardım geldi ki, tedavi sonrası aileye Bolu merkezden bir daire aldık. Barakada kalıyorlardı. Ne olur biraz duyarlı olalım, Müslümanlık ve insanlık görevimizi yaparak böyle ailelere yardım edelim. Hepimiz kardeşiz” şeklinde sözlerine son verdi.

 

Yardım etmek isteyenler için irtibat: 0 507 244 48 08 - 0 546 518 14 00

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit