• resmi ilanlar

ABDULLAH ABAT TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

2017-05-12 11:00:07

Bolu Genç İş adamları Derneği(BOGİAD) tecrübe konuşuyor programında bu haftaki konuğu Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği(MÜSİAD) Bolu Şube Başkanı Abdullah Abat oldu. BOGİAD Başkanı Erkan Bektaş'ın açılış konuşmasıyla başlayan program Abdullah Abat'ın tecrübe paylaşımlarıyla yaklaşık 3 saat devam etti.

Açılış konuşmasında BOGİAD Başkanı Erkan Bektaş, “Bolu Genç İşadamları Derneği olarak tecrübe konuşuyor programı dahilinde bu akşam MÜSİAD Bolu Başkanımız Abdullah Abat’ ı davet ettik inşallah bu akşam hep birlikte Bolu’daki ticari hayattaki gelişmeleri ve sorunları, turizmdeki gelişmeleri konuşacağız bu akşam bizi kırmayıp davetimize katıldığı için başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Daha sonra tecrübelerini paylaşan MÜSİAD Başkanı Abdullah Abat, “Öncelikle  yönetim kurulu adına MÜSİAD Bolu Şubesi olarak Erkan Bektaş ’a nazik davetinden dolayı teşekkür ediyorum. Bolu ‘da iş adamı anlamında maalesef kısır bir döngü var belirli başlı işadamlarımız ve sanayicilerimiz dışında  Bolu'ya çok fazla yatırımcı alamıyoruz. Bunun içinde  genç girişimcilere ve ufku olan işadamlarımıza ihtiyacımız var. Bu konuyla alakalı bizler iş adamları derneği olarak  yapacağımız istişareler sonucunda Bolu için bir takım adımlar atmanın faydalı olacağını düşündük bu yemekte inşallah buna vesile olur bu noktada herkes elini taşın altına koyması gerekiyor. İnşallah toplantı sonrasında olumlu şeylerin çıkacağını düşünüyoruz” dedi.  

Türkiye’nin çok kritik bir dönemden geçtiğini belirten Abat , “Devletin kaynağı zamanında FETÖ tarafından yıllarca sömürülmüş olup, şuan devletimizin belirli kadroları temizlendikçe temizlenen kurumlar milletine destek vermeye başladı” dedi. KOSGEB’in vermiş olduğu 50 bin liralık hibe seçim yatırımı gibi görünsede öyle olmadığını dile getiren Abat, “FETÖ temizlendikçe devlet adaletli bir şekilde  bu parayla milletini ticarete teşvik etti” ifadelerini kullandı.

“BİZLER BİR ŞEKİLDE BOLU’YU KALKINDIRMALIYIZ”

Bolu kalkınmada öncelikle iller arasında 2. Bölgede olduğunu ifade eden Abat, sanal paranın döndüğünü ifade etti. Bu konuda Maliye Bakanı, Kalkınma Bakanı ve Ekonomi Bakanı’na hazırlamış oldukları dosyaları teslim ettiğini söyleyen Abat, 35 Kilometre uzaklıktaki Düzce’nin 4. Bölge olduğunu  bunun büyük haksızlık olduğunu söyledi ve bu konuyla alakalı gerekli düzenlemelerin yapılmasını için işin peşini bırakmayacaklarını, kalbi Bolu için  atan tüm oda, dernek, S.T.K’ların ve özellikle siyasilerin bu işi ciddiye alarak birliktelik yapılmasını arzu ettiğini ifade etti.

Yapılan açıklama sonrasında Abat, BOGİAD üyeleriyle sohbet ederek iş hayatındaki tecrübeleri paylaştı. Program BOGİAD Başkanı Erkan Bektaş ve yönetiminin hediye takdimiyle sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit