• resmi ilanlar

EVLİ ÖĞRETMEN CİNSEL TACİZDEN TUTUKLANDI

2017-04-13 11:00:11

Bolu'da sevgili olduğu kadının 13 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen, evli ve 3 çocuklu öğretmen, mahkeme tarafından tutuklandı.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu’da 8. Sınıf öğrencisi 13 yaşındaki K.Ö.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen sınıf öğretmeni tutuklanarak cezaevine gönderildi. İddiaya göre bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan evli ve üç çocuklu İsmail S., kızı aynı okulda öğrenci olan eşinden boşanmış G.B. ile tanıştı. İkili bir süre sonra sevgili olurken İsmail S., G.B. ve  çocuklarının geçinmesi için de yardımda bulundu. 6 ay süren ilişki bittikten sonra G.B.’nin kızı K.Ö., annesine İsmail S.’nin kendisine 3 kez cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Aynı mahallede oturan 22 yaşındaki Emre G. tarafından da tacize uğradığını iddia eden K.Ö., iki kişiden şikayetçi oldu.

Tutuksuz yargılanan İsmail S. İddiaları reddederek, “Ailemle sorunlu olduğum bir dönemde annesi G.B. ile bir ilişkim oldu. Arada sırada evlerine gidip geliyordum. Kızı K.Ö.’yü de kızım gibi severdim. Ailecek gezerdik. 6 ay sonra aile hayatım bozulunca G.B. ile ayrıldık. Herhangi bir cinsel istismar sayılabilecek davranışta bulunmadım” dedi.

AKŞAM OKULA GÖTÜRÜP, SINIFA SOKARAK TACİZ ETTİ İDDİASI

13 yaşındaki K.Ö. ise ifadesinde İsmail S.’nin aynı zamanda ek iş olarak tesisatçılık yaptığını ve tesisat için bakmaya gittiği bir eve kendisini de götürerek orada tacizde bulunduğunu iddia etti. Ardından da yine çatı katı tarzında bir eve götürerek kendisini öptüğünü ve taciz ettiğini iddia eden K.Ö., öğretmenin bir gün test kitabı verme bahanesiyle akşam 19.00 sıralarında kendisini görev yaptığı okula götürdüğünü, bir sınıfa soktuktan sonra da kıyafetlerini çıkararak tacizde bulunduğunu belirtti. İsmail S. Tüm İddiaları reddetti.

MAĞDURDAN MAHKEME HUZURUNDA ÖZÜR DİLEDİ

22 yaşındaki Emre G. ise Kübra Ö’yü aynı mahalleden tanıdığını ve hoşlandığını belirterek, “Sosyal medya üzerinden tanıştık. Elimde fotoğrafların var diyerek buluşmak için çağırdım. Evimin önünde bir süre konuştuktan sonra üstümü değiştireceğim dedim. Birlikte eve çıktık. Kendisine herhangi bir cebir veya şiddet uygulamadım. Daha sonra yaptığımın yanlış olduğunu fark edip özür diledim. Mahkeme huzurunda da ailesinden ve kendisinden özür diliyorum” dedi.

K.Ö.’nün rehber öğretmeni E.Y. de tanık olarak dinlendi. K.Ö.’nün annesi ile görüştüğünü ve genç kızın depresyon kullandığını öğrendiğini ifade eden E.Y., “Annesi önce sara hastası kardeşi olduğu için antidepresan kullandığını söyledi. Fakat ben kuşkulanıp sorduğumda bana E.G. adlı bir genç tarafından eve götürülüp taciz edildiğini anlattı. Fakat İsmail S. İle ilgili bir bilgi paylaşmadı” dedi.

 

Duruşma sonunda Emre G.’nin tutukluluk halini devamına karar verilirken, İsmail S.’nin de üzerinde kuvvetli suç şüphesi ve kaçma ihtimali göz önünde bulundurularak tutuklanmasına karar verildi. Tutukluluk kararını duyan sanık İsmail S. Şok geçirirken, iki sanık hakkında hürriyeti tahdit suçundan da Savcılığa suç duyurunda bulunulmasına karar verildi. Duruşma 13 Haziran 2017 tarihine ertelendi. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • İsimsiz  (20.06.2018 13:50:19)

  Tutuksuz yargılanan Emre G. ismindeki şahıs tekrar hüküm yedi 15 yıl küsür. Allah böylelerinin belasını versin çoluğumuzu çocuğumuzu koruyamaz olduk.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit