• resmi ilanlar

Köroğlu Dağları'nda zorlu yürüyüş

2016-08-03 11:00:07

Bolu Belediyesi'nin desteklediği Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği, Köroğlu Dağları'nda ‘Köroğlu'nun ayak izleri' ismini verdikleri bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en uzun doğal yürüyüş yollarına sahip Bolu’da bulunan Köroğlu Dağları’nda, Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği tarafından yeni bir doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. ‘Köroğlu’nun ayak izleri’ adı verilen zorlu yürüyüşe Bolu’dan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden doğaseverler katıldı. Köroğlu Dağları’nın eteklerinde gerçekleştirilen ve zorluk derecesi 4-5 olan 11 kilometre uzunluğundaki yürüyüşte 27 kişi yer aldı. Eski ve tamamen doğal kervan yollarının yer aldığı yürüyüş esnasında ayrıca Aymankırı ve Çimencik doğal yürüyüş parkurlarının tabelaları da takılarak yürüyüş için son haline getirildi.

Bolu Belediyesi’nin destekleriyle doğa yürüyüşlerine ara vermeden devam eden Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği, yıl içerisinde daha birçok etkinlik gerçekleştirecek. Derneğin gerçekleştireceği doğa yürüyüşlerine katılmak isteyen vatandaşlarımız Bolu Belediyesi’nin resmi web sitesi olan www.bolu.bel.tr ‘Etkinlik’ sayfasından ve Facebook/Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği sayfasından başvuruda bulunabilirler.

Kıvanç Ekşioğlu

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit