• resmi ilanlar

Boluspor'a büyük destek

2016-07-03 10:00:03

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ve yönetim kurulu üyeleri, Boluspor Başkanı Necip Çarıkcı'ya hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Doğanay Boluspor'a büyük destek vereceklerini ve transferleri kendisini heyecanlandırdığı belirtti.

Boluspor'un başarısı için herkesin sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini söyleyen Doğanay "Ortak değerimiz olan, yılların efsane Boluspor'unu bugün burada kendi tesislerinde ziyarette bulunmaktan son derece mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Boluspor kongresi sonrasında bugün buraya hayırlı olsun ziyareti için gelmiş bulunuyoruz. Öncelikle şansınız ve tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma burada hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bizlerde sizlerin bu heyecanına ortak olmak istiyoruz. İnşallah Boluspor'un eski şanlı tarihine dönüşünün başlangıçı olur. Boluspor kongresi öncesi ve sonrasındaki çalışmalarda Sayın Başkanımız 3 yıllık bir hedeften bahsetmişti ama ben futboldan çok anlayan biri değilim. Gördüğümüz kadarıyla kongre sonrası oluşan yeni yönetim kurulu ile birlikte gerek hocasından tutun, şu ana kadar yapılan transferlere baktığımız zaman bizler heyecanlandık ve heyecanlanmaya devam ediyoruz. Şuan baktığımız zaman şehirde de görüyoruz. Futbolu bilen bir kulüp başkanı, yönetim kurulu var. Ben bu cesaretinizden ve Türkiye'de ses getiren bu transferlerinizden dolayı sizi ve yönetim kurulunuzu kutlamak istiyorum. Tabii Boluspor bu şehrin ortak payidesi ise sadece kutlamak ile olmuyor. Burada herkes ama herkes, Bolu'da iş yapan, ticaret yapan, Boluspor'u sevdalısı olan herkes bu sorumluluğu alarak taşın altına elini koyması gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla eğer 'o sene bu sene' diyeceksek, iyi transferler yapılıyorsa burada öncelikle tüm Bolulu iş adamlarının Bolusporumuza, Sayın Başkanımıza ve yönetim kurulundaki görev yapan arkadaşlarımızın hepsine destek vermesi gerekir. Burada siyasilerden tutun, hepimizin Boluspor'un gelecekteki başarısı için destek vermesi gerekir. Bunun nasıl yaparız, nasıl başarırız bilmiyorum ama bir kampanya dahilinde olabilir. Yani Bolu gibi bir şehirde çok fazla abartmadan söylemek gerekirse bir 50 tane iş adamını bulmanın zor olmadığını düşünmekteyim. İş adamlarının bu konuda destek vermeleri gerektiğini düşünmekteyim. Benim şahsımın üzerine düşecek herhangi bir şey varsa bu işin öncülüğünü yapabilirim. Sözleri çok fazla uzatmaya gerek yok. Başarı istiyorsak, tribünlerin dolmasını istiyorsak , Boluspor süper lige çıksın istiyorsak herkes ama herkes bu manada sorumluluğunu yerine getirmeli diye düşünüyorum. Benim şahsım adıma Sayın Başkanımızın yazacağı, çizeceği herşey kabulümüzdür. Bu süreçte kalben başarılar diliyorum. Bu başarı sizin öncülüğünüzde Bolu şehrinin olsun istiyorum. Rabbim sizleri utandırmasın. Tekrardan hayırlı olsun diyorum. "

Çarıkcı stat sıkıntısından söz etti

Daha sonra söz alan Başkan Necip Çarıkcı "Öncelikle bu ziyaretten dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Boluspor'a, Belediye Başkanımız Alaadin Yılmaz'ın 2004 yılında verdiği görev ile başladık ve bugünlere başta Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız ve tüm teşkilatımız ile beraber iyi, kötü 7 yılda Boluspor'a 2 şampiyonluk verdik, 1 kupa çeyrek finali verdik. Bolu halkında 7 senede güzel şeyler yaşattık. Tabii hamd olsun bunları hep beraber yaptık ve Bolu halkı mutlu oldu. Tekrar 28 Mayıs'ta bu göreve geldik. Belki yarım kalan bir işimiz vardı. Bu yarım kalan işimizi tamamlamamız gerektiğini düşündük. Bunun içinde 3 yıllık bir hedef yaptık. Bu anlamda Türkiye'nin tanıdığı bir teknik direktör olan Fuat Çapa hocamız ile anlaştık. Bütün niyetimiz Boluspor'un şampiyon olduğu taktirde ligde kalması. Yani takımlar şampiyon oluyor ama bir yıl sonra ligde kalamıyor. Bunun için en başta 2-3 yıllık transfeler yapmak istiyoruz. Altyapıya değer vermemiz gerekiyor. Bu konuda da çalışmalarımız başladı. Orada ki hoca sayısını artırıyoruz. Sağolsun Belediye Başkanımız bir antrenman sahası için bize söz verdi. Burada ki bütün niyetimiz Boluspor'un inşallah şampiyon olduğu taktirde kalıcı olmasıdır. Eski Rıdvan, Sercan'lar gibi futbol yetiştirmesidir. Bunun içinde bizim profesyonel kadromuzun genç olması lazım. En büyük sorunumuz stadyum. Stadyumumuz şu an ki standartlara uygun değil. Belki bu sene tekrar izin alacağız ama şampiyon olduğumuz zaman bunu söylemek zorundayım ya Karabük'e gideceğiz, ya da Adapazarına gideceğiz. Bu konuda başta Belediye Başkanımız ve Milletvekillerimiz ile görüşüyoruz. Şimdiden bunu yapmamız gerekiyor. Stadyumun yapılması en az 2-3 sene sürüyor. Bu konuda yer tespiti için çalışmalarımız sürüyor. Sayın İlk Başkanımız çok güzel şeyler söyledi. Bugünde iyi bir katılım gördüm. Başta bütün AK Parti ile teşkilatına ve İl Genel Meclisine teşekkür ediyorum. Maçlara ve deplasmanlara bekliyoruz. Kazanan Boluspor olsun. Çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu. Çarıkcı yeni sezon öncesi Nıke ile anlaştıklarını ve Orimcam ile birlikte taraftar ürünlerine ağırlık vereceklerini de sözlerine ekledi.

Kader Demirbaş

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit