• resmi ilanlar

10. YIL MARŞI İNCELEMESİNDE MÜDÜRLER DİNLENECEK

2016-06-24 11:00:12

Bolu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'in okul müdürlerine yıl sonu etkinliklerinde 10. Yıl Marşı'nın çalınmaması talimatı vermesi sonrasında, Bolu Valiliğinin açtığı incelemede okul müdürlerinin ifadelerine başvurulacağı belirtildi.

Bolu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in 10. Yıl Marşı’nı yasaklaması kararı sonrasında CHP’liler Milli Eğitim Müdürlüğü önünde protesto gösterisi yapmış ve polisin biber gazlı müdahalesi sonrasında 30 kişi hastaneye kaldırılmıştı. Ertesi gün 30 CHP milletvekili ve partilileri polisin biber gazlı müdahalesine tepki göstererek Bolu Valiliğine kadar yürümüşlerdi.

Bolu Valisi Aydın Baruş’un talimatıyla İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz hakkında inceleme başlatıldı. Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı tarafından yürütülen incelemede İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in talimat verdiği okul müdürleri dinlenecek. Kartlı’nın hazırlayacağı ön inceleme raporu doğrultusunda Müdür Yusuf Cengiz hakkında soruşturma izni verilip verilmeyeceğine karar verileceği belirtildi.İHA

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Deli Dumrul  (26.06.2016 12:27:37)

  Ülke gündemini meşgul etmek bu kadar kolay olamamalı.İlimizde yeni göreve başlayan Sayın Yusuf CENGİZ bizlere ne yaptı? Daha kendisini tanıma fırsatı bulmadan başına gelen bu talihsiz olayı yaşadı.O bizim misafirimiz güzel hizmetlerini beklerken,nerden çıktı bu kelle avcıları mutlaka kellesini almalısısınız talimatlarını verenler.Niçin vebal altına giriyorsunuz.İşte Valilik makamı işe el attı.Soruşturmasını yapacak.Sonuçtan bütün kamuoyunu haberdar edecek.Selamlar.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit