• resmi ilanlar

"BOLU'NUN REKLAMINI BİR DÜNYA MARKASI YAPACAK"

2016-06-20 10:00:05

Gerede'de bir oteli kiralayan ve Rumşah Yaylası'nda tesis kuracak olan Beşiktaş Kulübü, spor başta olmak üzere bölge turizmine katkı sağlayacak.

Gerede Belediye Başkanı Allar: “Beşiktaş, ilçemize geldikten sonra hem Bolu'nun hem de Gerede'nin değeri artacak. Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig takımları da bölgemize akın edecek. Başta spor turizmi olmak üzere, hem termal turizm, hem kış turizmi, hem de Yedigöller, Abant ve Gölcük gibi doğal güzellikleriyle Bolu’nun, dünya şehri olacağına inancımız tamdır.”

Beşiktaş Kulübü, Bolu'nun Gerede ilçesinde yaptığı yatırımlarla başta spor olmak üzere ildeki turizmin gelişmesine katkı sağlayacak.

Gerede ilçesindeki Arkut Dağı Rumşah Yaylası'nda yaklaşık 30 dönümlük alanı kamp merkezi yapmak için satın alan ve Esentepe bölgesindeki 157 yatak kapasiteli bir oteli 20 yıllığına kiralayan Beşiktaş, kısa bir süre sonra başlayacağı otelin restorasyon çalışmalarını 3 ay içerisinde tamamlayacak. Yaklaşık 2 ila 2,5 milyon liraya mal olacak restorasyon çalışmasının ardından eylül ayında otel açılışının yapılması, kısa bir süre sonra başlayacak kamp merkezi çalışmasının ise 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ın artık Gerede ile anılmaya başlayacağını belirterek, "Gerede halkı bunu benimsedi. Beşiktaş'ın gelmesi için bizlere destek verdi ve kanununa göre de ihaleyi yaptık. Beşiktaş da ihaleyi alan firma oldu. İnşallah, 2 yıl içinde bu yatırımın tamamlanacağı kanaatini taşıyoruz." dedi.

"BOLU'NUN REKLAMINI BİR DÜNYA MARKASI YAPACAK"

Allar, Beşiktaş’ın Bolu'ya kamp merkezi kurmasının hayırlı olmasını temenni ederek, “Bu adımın bizlere çok büyük katma değer sağlayacağını düşünüyorum. Bolu'nun reklamını, Beşiktaş Spor Kulübü gibi bir dünya markası yapacak. Bundan çok memnunuz.” diye konuştu.

Beşiktaş'ın, kamp merkezi için Rumşah Yaylası'nda bulunan 30 dönümlük arazinin yanı sıra mülkiyeti Gerede Belediyesine ait olan ve işletmesi 29 yıldır belediye ve İl Özel İdaresince kurulan şirket tarafından yapılan Esentepe Oteli'ni de 20 yıllığına kiraladığını kaydeden Allar, “Otelin sözleşme süresi bittiği için ihaleye açılmasını kararlaştırdık. İhale kanununa göre mülkiyeti belediyemize ait turistlik tesisin kiralanmasına karar verdik. İhaleye sadece Beşiktaş katıldı ve otelimizi 20 yıllığına kiraladı.” şeklinde konuştu.

Otelin bugüne kadar tadilat görmediğini ancak 3 ay sürecek restorasyon sonrasında en az 3 yıldızlı bir otel haline geleceğini aktaran Allar, en kısa sürede başlayacak restorasyon giderlerinin, 2 ila 2,5 milyon lira civarında olacağını söyledi. Allar, "Beşiktaş'ın Gerede'ye gelmesi için otel restorasyonu beklenecek. Otel, 2016- 2017 sezonu başlamadan hizmete açılacak. Ancak yaz kampına yetişmeyebilir. Bu Beşiktaş Kulübü'nün takdiri. En kötü ihtimalle eylül ayı gibi gelecektir." ifadesini kullandı.

“BEŞİKTAŞ'IN İLÇEYE GELMESİ BİZLERİ SON DERECE ONURE ETMİŞTİR”

 

Beşiktaş'ın Gerede'yi tercih etmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Allar, şunları kaydetti: “Beşiktaş ilçemize geldikten sonra hem Bolu'nun hem de Gerede'nin değeri artacak. Beşiktaş ile beraber Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig takımları da bölgemize akın edecek. Bu sürecin sonunda başta spor turizmi olmak üzere, hem termal turizm, hem kış turizmi, hem de Yedigöller, Abant ve Gölcük gibi doğal güzellikleri ile beraber Bolu’nun dünya şehri olacağına bizim inancımız tamdır. Beşiktaş'ın ilçeye gelmesi bizleri son derece onure etmiştir. Beşiktaş'ın hem kamp tesisleri hem de Esentepe Oteli ile Bolu'ya son derece büyük katkı sağlayacağı inancını taşıyorum.” AA

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit