• resmi ilanlar

Gölyüzü'nde kaldırım sıkıntısı

2016-06-09 11:00:11

Gölyüzü Mahallesi'ndeki kaldırımlarda yaşananlar Bolulu vatandaşları oldukça rahatsız etmeye başladı. Vatandaşlar çözüm bulunmaması halinde yasal yollardan haklarını arayacaklarını söylediler.

Barış GÜZELTÜRK

Özellikle Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Gölyüzü esnafının bir bölümünün kaldırıma sarkması vatandaşları zor durumda bırakmaya başladı. Özellikle kahvehane  gibi mekanların dışında sigara içilmesi ve bayanların laf atmalara maruz kalması bardağı taşırdı. Gazetemize ulaşan Bolulu vatandaşlar sıkıntılarını şu şekilde dile getirdiler: “Esnaflar Ramazan ayının da gelmesiyle birlikte kaldırımlarda yer işgal etmeye başladılar. Neredeyse yola bile çıkacaklar. Kaldırımlarda 2 kişinin yan yana yürümesi bile zor hale geldi. Kahvehanelerin önünde sigara içenler var. Dükkanların önüne masa koyuyorlar. Kadınlara laf atılıyor. Sonra da “buraya kadar geçecek yer mi” yok diyorlar. Ailemizle buradan geçemiyor, yol değiştirmek zorunda kalıyoruz. Büyük marketle bu kaldırımlara mal indiriyor. Vatandaşlar yola inmek zorunda kalıyor. Bu da trafik kazası riskini beraberinde getiriyor. Bu konuyla ilgili olarak Belediye’ye ve yasal yollara başvurmayı düşünüyoruz. Vergilerimizle yapılan bu kaldırımları kullanmak en büyük hakkımız.” Yetkililerin bu konuyu bir an önce çözmesi gerekiyor.

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • İsmetpaşalı  (11.06.2016 11:22:16)

  İsmetpaşa caddesinde de aynı sorun yıllardır var. Ancak ne hikmetse yetkililer buraları hiç görmüyor. Yayaların çok daha yoğun olduğu İsmetpaşada kaldırımların yarısından fazlası işgal edilmiş durumda. İki kişi karşılaşsa biri diğerine yol vermek zorunda.

 • Ahmet abi  (10.06.2016 22:06:13)

  Sadece karamanlımı bolunun hertarafı delik deşik daha 3 yıl oldu asfalt atılalı gerçi o asfalt o kadar adiydi neyse yine delik deşik ve düzgün yapılmayan bozuk yamalar 13 senedir hep aynı,^^ bakınız şimdi altyapıyı yaptık artık kazılmayacak, ^^diyeli 3 yıl oldu tabi su parasından ihya olan belediye var yapboz tabi

 • mustafa türk  (09.06.2016 16:20:44)

  Boluda sadece Gölyüzünde değil çoğu mahallede hatta izzet baysal caddesinde de aynı görüntü var, kaldırıma çekilen araçlarda cabası. Yollar delik deşik. Karamanlı mahallesi konuralp caddesindeki o oyuklu hendekli yollara bir bakıldın Allah aşkına.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit