• resmi ilanlar

Bolu'nun su sorunu Başkent'te

2016-03-10 11:00:11

Bolu kent merkezinde ve diğer ilçelerde yaşanan “su” ile ilgili sorunlar Ankara'da masaya yatırıldı. AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve milletvekillerinin başı çektiği heyet, Başkentte DSİ 5'inci Bölge Müdürlüğü'ne çıkarma yaparak, bazı ilçelerde yaşanan sorun ve taleplere çözüm aradı. Kapsamlı toplantıda talepleri dinleyen Genel Müdür Tuncer ise heyete kısa süre içerisinde taleplerin yerine getirileceği müjdesini iletti.

AK Parti hükümetleri tarafından sulu tarımın artırılması amacıyla yapımına başlanan Seben Taşlıyayla Göleti ve Dörtdivan Tekke Barajı ile diğer ilçelerde yaşanan bir takım sıkıntılardan dolayı iktidar partisi düğmeye basarak Başkent’e çıkarma yaptı. AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer’in öncülüğündeki heyet, Devlet Su İşleri 5’inci Bölge Müdürü Mahmut Tuncer ile bir araya geldi.  Heyet, DSİ Genel Müdürü Tuncer ile Bolu Ovası Sulaması ve Revizyonu, Seben Ovası Sulaması ve Bolu il sınırları içerisinde çözüme kavuşturmayı bekleyen konular hakkında toplantı yaptı.

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLAR TAM KADRO YER ALDI

Başkentteki önemli ziyarette Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan ile AK Partili başkanlar; Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağalar ve Taşkesti Belediye Başkanı Saim Çevik yer aldı. Ayrıca Bolu Ovası Sulama Birliği Başkanı Sabahattin Altuner ile birlik üyeleri ve AK Partili il genel meclis üyeleri, ilçe başkanları ve bazı muhtarlar da hazır bulundu.

SORUN VE TALEPLER DETAYLI ANLATILDI

Gerçekleşen kapsamlı toplantıda il ve ilçelerinin tüm sorunlarını DSİ Genel Müdürü Tuncer’e sinevizyon gösterimi eşliğinde aktaran hem de hazırlanan raporları sunan Bolu heyeti, bölge halkının mağdur olmaması için sorunların çözümü talebinde bulundu.  Ayrıca, yapımı devam eden Tekke Dere Barajı’ndan üç ilçeye verilecek su tahsisi konusu da toplantıda ele alınırken; Gerede, Dörtdivan ve Yeniçağa ilçe belediye başkanları,  kendilerine tahsis edilecek su ile ilgili taleplerini bizzat genel müdüre iletti. Kendisine iletilen konuları dikkatle dinleyen Tuncer ise sık sık notlar aldı ve heyete imkânlar dâhilinde gerekenlerin kısa süre içerisinde yerine getirileceği ifade etti. Birkaç saat süren toplantı sonrası heyet ve Genel Müdür Mahmut Tuncer, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

Haber Merkezi 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit