• resmi ilanlar

Fatih Terim'den Tutun Futbol Sahalarına Kadar Konuştu

2015-10-15 10:00:04

Spor basını ile bir araya gelen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz sohbet ortamında gelişen toplantıda “Bolu da yer gök futbol sahası olacak bununla ilgili tüm alt yapı çalışmaları yapıldı. A Milli Takımlar Futbol Direktörü Fatih Terim ve Federasyon yetkililerine verilecek bir projenin de hazırlandığını ve onu da birkaç güne kadar kendisine teslim edileceğiz. Planlamalar bir hikayedir. Bu hikayeleri adım adım yerine getiriyoruz.”dedi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Gazeteciler ile yaptığı sohbette Milli takımlar futbol direktörü ile yaptığı Bolu görüşmesine de değinirken şunlar söyledi. “Fatih Terim hocamız bizzat Bolu ya gelerek milli takımlar için tesis yerleri baktı kendi kafalarında bir takım projeleri var. Bende kendisine Seben göledi tarafında 3 bölge gösterdim buralar için şimdilik olumlu baktılar ayrıntılı bir plan program istediler bu çalışmaları bitirdik üç bölüm içinde ayrı ayrı raporları önümüzdeki günlerde hem TFF yetkililerine hem de Fatih Terim hocaya göndereceğiz. İnanıyoruz ki TFF Riva’nın daha büyüğünü ve kalitelisini Bolu ya yapacaktır. Buda bizim Bolu Belediyesi Olimpiyat Spor Kompleksi Projesi konusunda da Bolu’nun bir Spor turizm başkenti olması yolunda iyi işler yaptığımızın göstergesidir. Planlamalar bir hikayedir bu hikayeleri adım adım yerine getiriyoruz .

At Yaylası Bile Bu Projede Var

Bütün projeleri sunum eşliğinde anlatan Başkan Yılmaz, bir de futbol sahası ve golf sahası müjdesi verdi. Bolu'da şuanda 400 futbol sahası ve 80 golf sahası yapabilecek alana sahip olduklarını belirten Yılmaz, "İnsanlara söyleyince uçuk geliyor. Şuanda 400 futbol sahası yapabiliriz. Golf de bir turizm sporu olduğuna göre ona da 80 saha yapabiliyoruz. At yaylasına bile futbol sahaları yapılacak diye biliriz Ne kadar işler yapabileceğimizi siz düşünün. Bunları söyleyince ve dünyada tek olacak deyince algılamada problem yaşıyorlar" ifadelerini kullandı.

Abant ‘ın Elimizden alınmasına Kimse Rahatsız Olmadı

Abant’ı Belediye olarak alacaktık sözünü de almıştık Belediye ye geçtik den sonra Boluspor’ a verecektik ama anlam verilmeden elimizden alındı. Özel idareye verildi. Verilmesinin ardından kimse rahatsız olmadı. Boluspor yönetimi olmadı, gazeteciler olmadı Bolusporlular olmadı kimsede sormadı neden Boluspor’a verilmedi diye. 

Spor’un İçindekilerin Umurun da Değil

 

Gerek sporun içinde olanlar sporu yönetenler gelip sormuyor  ne oluyor nerelerde sıkıntı yaşıyoruz diye soran bile yok. Yaptıktan sonra bitikten sonra şu söyle olsaydı bu böyle olsaydı diye sadece yorum yapılır. Gelsinler sorsunlar fikir beyan etsinler  Spor turizmi için proje üretsinler biz destek verelim ama kimsenin Umurunda değil. Bu proje için şimdiye kadar 148 milyon yatırım yapmışız bundan sonra kalanlar içinde 143 milyon yatırım yapılacak.Haber Merkezi

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit