• resmi ilanlar

Bir garip taciz

2015-06-26 11:00:11

Bolu’da eşini tehdit eden şahsın buluşma talebini kabul eden, ardından buluşma sırasında tecavüze uğradığını ve çıplak fotoğraflarının çekildiğini söyleyen bir kadın, aynı şahıs tarafından 2 kez de kaçırıldığını iddia etti. Yaylaya kaçırılan kadın olay günü “Bu öküz beni yine kaçırdı” diyerek arkadaşından yardım istedi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu’da F.B. adlı kadın eşini telefonla sürekli tehdit eden şahısla buluştuğunu ve tecavüze uğradığını iddia etti.  Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya F.B., eşi S.B ve kızı Y.B.katıldı.

İlk olarak S.B. 3 yıldır A.Ö. adlı bir şahıs tarafından telefonla rahatsız edildiğini söyleyerek, “Daha önce telefonla rahatsızlıklar nedeniyle polisten telefonlarımın dinlenmesini istedim. Ailem hakkında ileri geri konuşmalar yapıyordu. Namusuma laf ediyordu. Karakola defalarca başvurdum ama sonuç alamadım. Ben bu adamı tanımıyorum. Bir kere de karşı karşıya gelmedim” dedi.

F.B. isimli kadın da eşini sürekli tehdit eden şahısla telefonda konuştuğunu ve eşinden ne istediğini sorduğunu, ardından da şahıstan gelen buluşma talebini kabul ederek, kim olduğunu görmek için buluşmaya gittiğini belirtti. İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nin bulunduğu bölgede buluştuklarını belirten F.B., görüşme amaçlı buluştuğumda birlikte olduk. Zorla tehdit ederek bana saldırdı ve çıplak fotoğraflarımı çekti. Sonra da bu fotoğrafları internete vereceğini söyleyerek beni tehdit etmeye başladı” dedi.

A.Ö. isimli şahısla birden fazla kez birlikte olduğunu da itiraf eden F.B., “Korktuğum için eşime söylemedim. Bu arada A.Ö. bir arkadaşına numaramı vermiş. İsminin M.D. olduğunu öğrendiğim biri beni sürekli aramaya başladı.  Benimle tanışmak istiyordu. Postane’nin ilerisinde görüşmek istediğini söyledi. Gittim ve arabaya bindim. Ön koltuktayım ve M.D. bana ‘arka tarafta sana ait bir şey var’ dedi. Ben arka kapıyı açar açmaz battaniyenin altına A.Ö.’nün saklandığını gördüğüm A.Ö. kolumdan tutarak beni araç içine çekti. Bağırmaya fırsat kalmadan araç hareket etti. Yolda boğuşmaya başladık. Telefonumu aldı ve kızıma benim ağzımdan mesaj yazdı. Ovadüzü Yaylasına götürdüler. Araçtan indirip A.Ö. beni yeniden dövmeye başladı. Sonra da yanında getirdiği kelepçeyi çıkardı ve beni bir ağaca kelepçeledi. Kendisi de uzaklaşarak telefonla konuşmaya başladı. Ben  kelepçelerin çok sıkı olmadığını fark edince içinden ellerimi çıkardım ve yaylaya kadar koştu. Oradaki köylülerden yardım isteyerek Jandarmayı aradım” dedi.

Olayda tanık olarak dinlenen M. P. olay günü genç kadın F.B.’nin kendisini aradığını söyleyerek “Birkaç kez üst üste aradı ama açamadım. Son olarak ‘Çabuk ara’ diye mesaj atınca geri döndüm. Aradığımda ‘Mehmet bu öküz beni yine kaçırdı’ dediğini duydum. Sesler geliyordu ve dövmeye başladığını anladım. Bir akrabasına haber verdim” dedi.

F.B. ile nasıl tanıştıklarının sorulması üzerine M.P. “Tesadüfen tanıştık ve aile olarak görüşmeye başladık. 2013’te F.B.’nin çocukları beni arayarak ‘Annemi kaçırdılar’ dediler. Babasından korktukları için onu arayamamışlar. Ben de çocukları karakola götürdüm. Karakola götürdüğümü duyan A.Ö. beni rahatsız etmeye başladı. Husumet böyle başladı. Dava açtım kendisine. Para cezası aldı. İkinci davada da hapis cezası aldı. Buna rağmen rahatsız etmeye devam etti” diye konuştu.

 

Duruşma sanık A.Ö.’nün adresinin tespitinin yapılarak duruşmaya zorla getirilmesi için 1 Ekim 2015 tarihine ertelendi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit