• resmi ilanlar

Bolu’dan sürpriz çıkmadı

2015-06-07 14:00:20

Bolu’da milletvekilleri değişmedi. Büyük umutlarla başlanan sandık sayımları sonucunda AK Parti’de 2 milletvekili çıkarmanın burukluğu yaşanırken, CHP oy oranlarını artırarak Tanju Özcan’ı yeniden Meclis’e göndermenin coşkusu yaşandı.

Heyecanla beklenen 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Bolu’da milletvekili olan isimler değişmedi. Sandıkların sayılmaya başlanmasıyla tüm partiler dakika dakika oy sonuçlarını izlerken, net sonuçlar 20.00 sıralarında belirlendi.

AK Parti’de sonucun 2-1 olmasının üzüntüsü yaşanırken, Ali Ercoşkun seçimi partiden takip etti. Fehmi Küpçü ise Gerede’de seçim sonuçlarını izledi. Ercoşkun sonuçlar konusunda şaşkın olduğunu saklamazken, “Açıkçası çok daha fazlasını ümit ediyorduk. Birçok ortamda yapılan hizmetlerin değerlendirildiğini ve bundan memnuniyeti müşahede ediyorduk. Milletin iradesinin üstünde bir irade olmaması söz konusu. Fakat bizim korktuğumuz, bir proje olarak ortaya konulan HDP’nin bu projesinin tuttuğunu görüyoruz bu tabloda” dedi.

CHP’de ise coşkulu bir heyecan vardı. Sonucun netleşmesi ile Tanju Özcan davul zurna eşliğinde Belediye önünde tebrikleri kabul etti. Özcan tüm ilçelerde oy oranlarını artırdıklarına dikkat çekerek, genel siyasette de “Artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti şartlar ne oldursa olsun demokratik parlamenter sistemi ile yoluna devam edecek. Ben herhalde bu seçimin en çok üzüleninin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu düşünüyorum. Karizmayı çok fena çizdirdi” diye konuştu.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit