• resmi ilanlar

Ülkücülerden görkemli final

2015-06-03 13:00:09

MHP Bolu İl Teşkilatları ve Bolu Ülkü Ocakları tarafından bu yıl ilki düzenlenen 1. Ülkü FEST etkinlikleri, düzenlenen mehter yürüyüşü ve Mustafa Yıldızdoğan konseri ile son buldu. Binlerce partili, muhteşem gecede zafer yemini etti.

Bu yıl bir ilke imza atarak 1’inci Ülkü Festivali düzenlenen MHP Bolu İl Teşkilatları ve Bolu Ülkü Ocakları, üç gün süren festivalin son gününde kendinden geçti. Pazar gününden bu yana süren festival boyunca birçok etkinliğe imza atan MHP Teşkilatları, festivalin son gününü yoğun bir programla geçirdi. Akşam saatlerine doğru Kardelen Meydanı’nda toplanan MHP Teşkilatları, Mehteran Takımı eşliğinde Atatürk Bulvarı’na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcıları Abdullah Gökhan Çakır ve Ali Halil’in yanı sıra MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, Belediye Meclis Üyesi Ercan Üsküp, Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Adem Evcil, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Milletvekili adayları Şükrü Gülez, Kader Garipoğlu ve Mihriban Budak Yerlikaya ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kardelen Meydanı’ndan mehteran takımı ile yürüyüşe geçen teşkilatlar, tekbirler getirerek 17 Temmuz Spor Salonu’na kadar yürüyüş yaptı. Spor salonunun hınca hınç dolduğu festival programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra hep bir ağızdan, okul kitaplarından ve törenlerden kaldırılan andımız okundu. Aday adaylarının tanıtımının yapıldığı gecede söz alan Ülkü Ocakları Bolu Şube Başkanı Adem Evcil, yoğun programda emeği geçen ülkü ocakları ve yönetimi ile MHP Teşkilatlarının her kademesinde görev alan dava arkadaşlarına teşekkür etti.

ŞÜKRÜ GÜLEZ’DEN KURTULUŞ MESAJLARI

MHP Bolu Milletvekili Adayı Şükrü Gülez, salonda yaptığı konuşmada mevcut iktidardan kurtulmanın tek yolunun 7 Haziran seçimleri olduğunu vurgulayarak, “Bolu Ülkü Ocakları Başkanımız Adem Evcil kardeşimiz ve yönetim kurulunun hazırlamış olduğu ‘Bir millet uyanıyor’ etkinliğine hepiniz hoş geldiniz. 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri, ülkemiz için çok büyük önem arz etmektedir. Sizlerin de tahmin edebileceği gibi 2002 yılından beri ülkeyi idare eden Adalet ve Kalkınma Partisi, izlemiş olduğu bölücü ve basiretsiz politikalarla ülkemizi bölünmenin eşiğine getirmiş, Türk olgusunu yok etmeye çalışmış ve devletimizin varlığını tehdit altında bırakmıştır. Bugün onun karşısında dik duruşunu gösteren yegane teşkilat Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Türk milletinin iktidarı, Türk Milliyetçilerinin muktedir olmasıyla mümkündür. Bizler hepimiz, aynı hamur teknesinde yoğrulmuş ve hamur olmuş, aynı çile ateşinde pişmiş gönül erleriyiz. Allah’ın izniyle bu çileli yolun sonunda 7 Haziran seçimleri, ülkemiz ve milletimiz için bir kurtuluş olacaktır” diye konuştu.

SANATÇI MUSTAFA YILDIZDOĞAN COŞTURDU

Gecenin ilerleyen saatlerinde sanatçı Mustafa Yıldızdoğan sahne aldı. 17 Temmuz Spor Salonu’na alkışlar eşliğinde giren ünlü sanatçı, birbirinden güzel türküleri ve şarkıları ile salondakileri kendinden geçirdi. Seçim öncesi partililere ve vatandaşlara bir de öneri de bulunan Yıldızdoğan, “Biz elimizden geleni yapalım. Gerisini mevlaya bırakalım” diyerek teşkilatların var gücüyle çalışmasını istedi. Eski ve yeni albümlerden birçok şarkısı seslendiren Mustafa Yıldızdoğan, salondakilerle birlikte “Başbuğ’lar ölmez” ve “Türkiyem” şarkılarını söyledi. Konserin ardından festival son buldu.

 

Haber Merkezi 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit