• resmi ilanlar

Güzel Sanatlar Fakültesi ilk mezunlarını verdi

2015-06-04 00:00:03

...

2011 yılında aktif hale gelen AİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ve Seramik Bölümlerinden ilk mezunlarını verdi.

Haber: Fatma Marmara

AİBÜ GSF Resim Bölümü Eski Başkanı ve şimdi Adıyaman Üniversitesi GSF Resim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Muhammet Mehmet Alagöz yaptığı basın açıklamasında: “Dört yılın sonunda bu güne, mezuniyet gününe geldik. Yüksek değerdeki sanatın geçmiş ve geleneklerden gelen kökleri vardır. Bunları fırsat buldukça hatırlamalı ve bunlardan beslenerek kendimize yeni dersler çıkarmalıyız. Bu anlamda üniversitemizi var eden Rahmetli İzzet Baysalı bir Bolulu olarak her zaman şükranla anıyorum. Bölümümüzü aktif hale getiren Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hayri Çoşkun’a ve bölümümüzün bu hale gelmesine önemli katkıları olan eski dekanımız şimdiki Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Gencer’e,  bölüm adına teşekkür ediyorum. Yine Dekanımız Prof. Dr. Nesrin Kalyoncu, Dekan Yardımcısı Yrd Doç Dr. Melahat Altundağ, Resim Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Hakkı Engin Giderer ve fakültemizdeki tüm hocalarımıza bölümüm adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Bolu’da Güzel sanatlar Akademisi fikrini yıllarca savunan Bolu’nun yetiştirdiği Ressam Mehmet Yücetürk’ü ve fakülte binamızın yapılmasında emekleri olan ilk dekanımız Prof. Dr. Selahattin Görsev Beyleri saygıyla anıyorum.”  

 

“İŞİN ÖZÜ ÜRETMEK VE YAPMAKTIR”

Sayın Alagöz: “GSF öğrencilerimiz 4 yılda sağlam bir sanat eğitimi aldılar. Bu nedenle hepsinin bundan sonraki hayatlarında karşılaştıkları mesleki zorlukları aşabileceklerine inanıyorum. İşin özü üretmek ve yapmaktır ama yapılan işteki derinlik ve orijinalite akademik eğitimle kazanılan bu bilgi ve beceriyi geliştirmekle gerçekleşir. Mezunlarımız aldıkları eğitimle birer sanatçı adayı olarak toplumda entelektüel bir kimliğe sahip kişiler oldular ve yaşam boyu bunun sorumluluğunu taşıyacaklarına da inanıyoruz.”

 

Doç. Dr. Muhammet Mehmet Alagöz: “Toplumda resim ve resim sanatının yeri nedir? Yapılan işin yeterli ölçüde arz ve talebi var mıdır? Yaptığım işi yaşayabilir miyim? Resim Bölümlerinden mezun olan her öğrencinin önünde duran sorular olacaktır. Yine inanıyoruz ki mezunlarımız bunun hakkını verecek güçteler, öğrendikleri işi bırakmadan yeni çözümler, pozisyonlar üretecekler. Bazıları sanat alanında akademik görevlerini yürütürken, bazıları öğretmenliğe yönelecek, bazıları da atölyelerinde özgün sanat eserleri üretecekler. Mezun olan öğrencilerimize hayatlarında başarı ve mutluluklar diliyorum.”

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit