• resmi ilanlar

El emeği eserler görücüye çıktı

2015-06-03 13:00:02

İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde 2004-2015 öğretim yılında açılan kurslarda üretilen el emeği ürünler, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri Salonunda sergilendi.

Yılsonu etkinliğine Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Ömer Eru, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt,  İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu,  İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mehmet Bayır ve kurs bünyesinde yer alan kursiyerler katıldı.

İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mehmet Bayır yaptığı açılış konuşmasında, "2014-2015 Eğitim Öğretim yılında, Bolu'nun dört bir tarafında açtığımız çoğunluğu hanım kursiyerlerin oluşturduğu kurslarda hazırlanan, el emeği göz nuru muhteşem çalışmaları sizlerin beğenisine sunmak için hazırladığımız sergimizi açacağız" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ise eğitim öğretim yılının başında bir karar aldıklarını ve bu kararın bin kurs açmak ve bu kurslarda 20 bin kursiyer yetiştirmek olduğunu, şu ana kadar ise 12 bin 500 kursiyere ulaştıklarını söyledi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bu kurslara büyük önem verdiklerini ifade ederek, bu kurslar sayesinde kursiyerlerin belli bir kazanç da elde ettiklerini ifade ederek yardımlarının devam edeceğini dile getirdi.

Konuşmasına, bu değerli el emeği eserleri yapan kursiyerlere teşekkür ederek başlayan Bolu Valisi Aydın Baruş, "Daha kapıdan baktığım zaman, hanımların iç dünyasının zenginliğini, onların yaratıcılığını ve Allah'ın onlara takdir ettiği güzelliklerin yansımasını görüyorum. Gerçekten hanımlar, ortaya koydukları ürünlerle, sanatsal faaliyetlerle bizim dünyamızı zenginleştiren, hayata daha hoşgörülü daha pozitif bakmamızı sağlayan unsurlar. Bu nedenle ilimizde düzenlenen kurslara katılan tüm hanımefendileri tebrik ediyorum. Bu güzel eserleri ortaya koydukları için çok teşekkür ediyorum. Bu ürünlerin aile ekonomisine katkı verir hale getirilmesi için yapılacak çalışmalar sonucunda da çok değerli bir şekilde kazanç elde edileceğini ve aile ekonomilerine katkıda bulunabileceklerine inanıyorum. Bu değerli çalışmaları ortaya koyan tüm arkadaşlarımıza, çalışma arkadaşlarımıza ve çalışmalarını bizlere sergileyen tüm hanımefendilere çok teşekkür ediyorum. Allah ellerinize, gözlerine dert vermesin. Allah hayırlı etsin" şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve protokol üyeleri, serginin açılışını yaptı. Vali Baruş ve beraberindekiler daha sonra ise sergiyi gezdi ve eserler hakkında kursiyerlerden bilgiler aldı. 5 Haziran'a kadar devam edecek sergide ayrıca Türk Sanat Müziği konseri verildi.
Haber Merkezi

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit