• resmi ilanlar

‘Başkanlık makamına geçerken uğradım’

2015-02-16 13:00:13

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile başkanlık makamında fotoğrafı yayınlanan CHP Milletvekili Tanju Özcan ve AK Parti Kadın Kolları seçimine katılan CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker soruları yanıtladı. Tanju Özcan, Belediyeye “Geçerken uğradım” derken, Zuhal Toker Işın da “Siyasi bir nezaket örneği vermek amacıyla orda bulundum” diye konuştu.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Başkanlığı makamında Alaaddin Yılmaz ile sohbet ettiği görülen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve Ak Parti Kadın Kolları seçiminde konuklar arasında yer alan CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın partide konuyla ilgili soruları yanıtladı.

Bolu Belediyesi’ne bir işi için gittiğini ve makamı da ziyaret ettiğini söyleyen Milletvekili Tanju Özcan, “Özel bir konumuz yoktu. Geçerken uğramayı düşündüm ve 5 dakika oturup kalktım. Mesele bu. Özel bir şey konuşma ihtiyacında da değilim. Hatta başkan ‘hayırdır sen hiç gelmezdin?’ dedi. Ben de bir espri yaptım ve ‘Grup Başkanvekili değiştireceğiz de senin bir önerin var mı diye sormaya geldim’ dedim. Çünkü saçma sapan açıklamalar yapmış. Ardından da ‘Kusura bakma senin haddine düşmez. CHP senin partin değil. Bizim partideki arkadaşlarla ilgili değerlendirmede bulunmak yakışmıyor’ eklemede bulunmuş oldum” dedi.

CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın da, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın tarafından kongreye davet edildiğini ifade ederek, “Siyasi bir nezaket örneği vermek amacıyla orda bulundum. Bunun da herkese örnek olmasını istedim. Benim eski bir arkadaşım Arzu hanım. Davet etti ve icabet ettim” diye konuştu.

SİYAH GİYEN KADINLAR

Mersin’de vahşi bir cinayete kurban giden 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için siyah giyinen CHP’li kadınlar, yakalarında da Özgecan’ın fotoğrafıyla kadına şiddet olaylarının son bulmasını istediler. CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Kadına yönelik şiddetin korkutucu boyuta geldiği ülkemizde Özgecan’ın vahşice katli hepimizi derinden yaralamıştır. Yıllardır artarak süren egemen cinsiyetçi söylemin son noktasıdır. Biz kadınlar artık yaşam hakkımız için gereken tüm önlemlerin alınmasını istiyoruz. Tüm siyasetçileri, hukuk insanlarını, sorumluluğu olanları göreve çağırıyoruz. En demokratik, en yaşamsal kavram olan kadın erkek eşitliğine inanmayan, hukuku yok sayan zihniyet kaba kuvveti tetikleyerek toplum vicdanını paramparça etmektedir. Bugün yaşanılan gerçek budur. Artık dayanacak gücümüz kalmamıştır. Artık söz bitmiştir. Tüm yöneticileri, karar organlarını kadının yaşam hakkı için seferberliğe çağırıyoruz. Bütün bu insanlık dışı uygulamaları engelleyecek tek şey hukuktur. Biz kadınlar artık susmayacağız ve direne direne haklarımızı elde edeceğiz” dedi.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit