• resmi ilanlar

CHP’liler ‘barıştık’ dedi

2015-02-16 13:00:15

Partililerle bir araya gelen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, kamuoyunda yer alan parti içi çatışmalarla ilgili bir toplantı yapıldığını ve barışın sağlandığını söyledi. “CHP’de tam anlamıyla barış rüzgarları esiyor” diyen Özcan, 29 Mart’ta da milletvekili adayını belirlemek üzere önseçim yapılacağını, kendisinin de resmi olarak milletvekili aday adayı olduğunu ifade etti.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

CHP İl Başkanı Kazım Karsu açılış konuşmasını yaparak “Bu günlerde güler yüzünüzü kadınlardan esirmeyin. Annelerimizi, kardeşlerimizi, bacılarımızı arkadaşlarımızı koruyalım, sevelim, sevilelim” dedi.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan da konuşmasına Mersin’de katledilen Özgecan Aslan’ı hatırlatarak başladı. Bunun için hükümeti açık şekilde kınadığını söyleyen Özcan, “Ülkenin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan devrin başbakanı birkaç yıl önce ‘Fırat nehrinin kenarında kaybolan koyunun hesabını bile bana sorun’ demişti. Doğal olarak Mersin gibi bir yerde 20 yaşında kaçılıp, tecavüz edilip, yakılan bir kızın hesabını da elbette ki bu ülkeyi yönetenlerden soracağız. Bu hesabı vermekten de kaçmayacaklar. Allah rahmet eylesin. Bir kaç gündür Avrupa’daydım. Bu olay bütün dünyada şok etkisi yarattı. Yabancıların da ne kadar üzüldüklerini gördüm. Bu olay en azından bundan sonra kadına gösterilen şiddetin azalmasına, kadın cinayetlerinin azalmasına vesile olur diye düşünüyorum” dedi.

ÖZCAN’DAN “BARIŞTIK” AÇIKLAMASI

Ardından “partili arkadaşlarıma iyi bir haber vermek istiyorum” diye söze başlayan Tanju Özcan, CHP içinde ayrılıklar olduğuna yönelik haberlerin artık son bulacağını, yaptıkları bir toplantı ile İl Başkanı Kazım Karsu ile ortak kararlara vardıklarını söyledi.

Parti içinde birtakım sıkıntılar olduğunu ama bugüne kadar abartıldığını dile getiren Özcan, “son iki haftadır CHP’de tam anlamıyla barış rüzgarları esiyor. Sayın il başkanıma teşekkür ediyorum. Partideki bütün sorunlarla ilgili bir inisiyatif aldı. Herkesi il başkanı gibi meseleleri masaya yatırmamızı sağladı. Bunun sonucunda da parti içindeki tüm tartışmalar son bulmuş oldu. Sayın İl başkanıma ve ilçe başkanıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra CHP parti içi sorunlarla basında ve kamuoyunda tartışılmayacak. Buna emin olabilirsiniz” dedi.

29 MART’TA ÖNSEÇİM YAPILACAK

Aday belirleme yönteminin Genel Merkez tarafından önseçim olarak açıklanmasının ardından Özcan da “Biz hep adayı o şehirde Cumhuriyet Halk Partililer belirlemeli diyorduk. 2011’de böyle olmuştu. 2014’te böyle olmuştu. 2015’te de böyle olmasını istedik. Genel Merkezimiz ve Parti Meclisimiz toplandı ve Bolu’da hakim gözetiminde tüm üyelerin katılımıyla 29 Mart’ta bir önseçim yapılmasına karar verdi. Kararın partimize ve Bolu’muza hayırlı olmasını diliyorum. Yarın itibariyle de bununla ilgili adaylık başvuruları başlıyor. Yani 17 Şubat’ta başlayıp, 24 Şubat’ta bitiyor. Aday olmak isteyen tüm partililerimize duyurmak isterim. Başvurularla ilgili İl Başkanımızdan bilgi alabilecek. Başvuruların bizzat Ankara’ya Genel Merkeze yapılması gerekiyor. Bu süreçte yarışacak tüm arkadaşlarımızın CHP’ye yakışır bir yarış içerinde olacaklarından hiç kuşku duymuyorum. Bu yarışta yer alacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum” diye konuştu.

Aday adayı olup olmadığı konusunda daha önce de bilgi verdiğini söyleyen Özcan, “Gayri resmi olarak söylemiştim zaten. Adayım. Bir dönem daha milletvekili olarak Bolu’ya hizmet etmek istiyorum. Üyelerimiz teveccüh buyururlarsa da bu dönem devam etmek istiyorum” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR  (Toplam 4 yorum)

 • şaka gibi  (18.02.2015 07:37:20)

  seçimekadar seçim biter kavga başlar,hep aynı durum ezberledik artık kanmayız il inansada,

 • mkamil  (17.02.2015 11:26:29)

  Bir gün barışık, bir gün kavgalı. Böylemi bu halka güven verilip, oy istenecek ?

 • sen o ilçe başkanıyla seçim çalışması yap...  (16.02.2015 19:20:32)

  Kesin alırsın.

 • sensin demi duayen.  (16.02.2015 19:08:16)

  Barıştık dersin barışmışsınızdır.küstük oynamıyorum dersin öyledir.Hadi kalkın gidiyoruz desen gidiyorsunuz dur....seni bilmesek tanımasak yutacağız.tanju dilinde sözlerinin izahı şu.ben secim öncesinde böldüm parçaladım limelime ettim politikalarımla.ona buna sataştım hakaret ettim.ama sorun niye yaptım.hep kendi menfaatim rantim için tabi.lakin küskünlükler geride kalsın.gün birlik günü.beni seçin.nolur seçin.yalvarırım seçin. :)

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit