• resmi ilanlar

BGC’den kamu kurum ve kuruluşlara çıkartma

2014-08-26 14:00:07

Bolu Gazeteciler Cemiyeti (BGC) başkanlığına seçilen Bülent Velioğlu, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti. Vali Ahmet Zahteroğulları, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli’yi ziyaret eden BGC yeni yönetimi birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 

 

BGC’den Vali Zahteroğulları’na ziyaret

Bolu Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetimi Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nı makamında ziyaret etti. Vali Zahteroğulları, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu’na ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin Vali Zahteroğulları’nı ziyaretine Başkan Bülent Velioğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Umut Dura, Güner Ateş, Ali Oflaz, Mert Minisker ve Mehmet Korkusuz katıldı.

Ziyarette Yönetim Kurulu üyelerini tek tek Vali Zahteroğulları’na tanıtan Başkan Velioğlu, “Sayın Valim şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklerinizi bekliyoruz. Bolu’nun kalkınması için elimizden geleni yaparak hep birlikte uyum içinde çalışmak istiyoruz. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.

Sohbet havasında geçen ziyarette Vali Ahmet Zahteroğulları, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bolu Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetimine başarılar diledi.

Gazetecilerden Başkan Yılmaz’a Ziyaret

 

Geçen hafta sonu yapılan genel kurulda seçilen Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin (BGC) yeni yönetimi Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, Güner Ateş, Umut Dura, Mert Minisker, Ali Oflaz, Mehmet Korkusuz’dan oluşan yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Başkan Yılmaz’ı ziyaret etti. Amaçlarının mesleğin saygınlığını korumak ve yükseltmek olduğunu belirten Bülent Velioğlu, mesleğin gereklerini yerine getirirken Bolu için de üzerlerine düşen görevi yapacaklarını vurguladı.

“BİZE ABİ GİBİ YAKLAŞAN BİR BAŞKANIMIZ VAR”

Velioğlu,  konuşmasında gazetecilerin Başkan Yılmaz’ı abileri gibi gördüğünü söyledi. Velioğlu, “Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. 10 yıldır bütün gazeteci arkadaşlarımıza bir abi gibi yaklaştınız. Cemiyetimiz için de elinizden geldiği kadar destek oldunuz. Gazeteci arkadaşlarımızın zor günlerinde manevi olarak hep destek oldunuz. Genç yönetim üyelerimiz ile sizi ziyaret etmek istedik, sizde bu isteğimizi geri çevirmediniz teşekkür ederiz. Başkanımız da gazetecilik mesleğinin Bolu’da daha iyi yerlere gelmesini istiyor. Bundan sonra Bolu’da gazeteciliği daha iyi noktalara getirebilmek için daha çok çalışacağımıza arkadaşlarımın adına söz veriyorum” dedi.

“BİZ YOL ARKADAŞIYIZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yılmaz gazeteciler için “Yol arkadaşlarım” ifadesini kullandı ve “Sizler önemli bir kamu görevini yerine getiriyorsunuz. Görüşleriniz ve iyi niyetli eleştirileriniz bize yol gösteriyor. Yeni yönetimi kutluyor, başarılar diliyorum” dedi. Başkan Yılmaz, “Bulunduğumuz makam dolayısıyla basınla iç içe olmamız gerekiyor. Gazeteci arkadaşlarla ilişkilerimiz dört dörtlük diyemeyiz. Bizim gazetecilerden tek isteğimiz var. Gazeteci işini yapsın, Gazeteci gazeteciliğini, politikacı politikacılığını yapsın. Belediye Başkanı da aynı şekilde görevini yapsın. Bizde bu bazen karışıyor. Politikacı gazeteciliğe soyunuyor. Gazeteci de her şeye soyunuyor. O zaman sapla saman birbirine karışıyor. ‘Her şeyi tenkit edip her yapılan işe yanlış demek’ Bolu’da basın olarak algılanıyor. Bu yanlış bir düşüncedir. Basın ülkemizde de Dünyada da çok önemli bir görevi yerine getirmektedir. Basın yanlış yapılan bir şeyi tenkit edecektir. Fakat her yapılan işi de yanlış olarak yazarsa o basın mensuplarını ciddiye almıyorum. Belki doğru söyledikleri vardır fakat onlarda tenkitlerinin arasında kayboluyor. Her şeye iyi diyen bir basında olmaz. Geçtiğimiz dönemde bazı basın mensupları kendi basın yapılarını provoke ve siyasi amaçla kullanmışlardır. Bu da basın etiğine uygun bir davranış değildir. Bolu’yu biz iyi noktalara hep birlikte taşıyacağız, biz birlikte çalışıyoruz. Basın mensuplarının ne kadar zor şartlar altında çalıştığını çok iyi biliyorum. Hepinize çok saygı duyuyorum. Ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BGC’den Özel İdare’ye ziyaret

Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni Yönetim Kurulu üyeleri ziyaretlerine başladı. Gün boyu birçok ziyaret gerçekleştiren Bülent Velioğlu ve yönetimi, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli’yi de ziyaret etti.

İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer’i makamında ziyaret eden gazetecilerle uzun uzun sohbet eden Meclis Başkanı Yüceer, basının her zaman önemli bir unsur olduğunu vurgulayarak yeni yönetime başarı diledi ve her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Yüceer, “Sizlerin tecrübeli olduğunuzu biliyorum. Benim basına her zaman bakış açım olumlu olmuştur. Basın her zaman çok önemli. Çünkü sen ne yaparsan, ne icraat yaparsan yap, bunu kamuoyu ile paylaşamıyorsan bu dar bir çerçevede kalır. Bu anlamda basın çok önemli bir iş görüyor. Aynı zamanda denetleme, muhalefet, iktidar her türlü konuda basının çok büyük katkısı var. Biz insanız, her zaman yanlışımız olur. Yapılan eleştiri insanları küçük düşürmekle, hakaret etmekle olmaz. Biz Özel İdaremiz imkanları ile Bolumuzu nasıl daha iyi noktalara getirebilirizin düşüncesindeyiz. Bunu da yapabilmek için sizlere ihtiyacımız var. Eksiklerimiz yanlışlarımız hatalarımız olabilir. Biz gerçekten olumlu düşünen eleştirisel olarak, mantıksal olarak kuruluşların önünü açacak şekilde düşünürsek sizin içinde iyi olacaktır. Yavaş yavaş ülke olarak demokrasi yerleştikçe, hak eden hak ettiği yerde oldukça, herkes işini yapmaya başladıkça, sistem kuruldukça basının önemi tam bu noktada ortaya çıkıyor. Biz birçok iş yapıyoruz ama bir yerde yanlış yapmış olabiliriz, basının eleştirisine elbette açığız. Özel İdare olarak da bizim sizler için yapabileceğimiz her şeyde yanınızda oluruz. Sizlere görevlerinizde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra İl Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli ile de bir araya gelen gazeteciler, Köstereli’den de destek sözü aldı. Gazetecilerle her zaman bir arada olmaya çalıştıklarını belirten Sırrı Köstereli’de yeni yönetime başarılar diledi.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu’da ziyaretlerin devam edeceğini belirterek, tarafsız bir şekilde Bolu’nun önde gelen isimleri ile her zaman bir arada olacaklarını söyledi.

Velioğlu başkanlığındaki BGC yönetimi son ziyaretini ise Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’ya gerçekleştirdi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • aslanimdat  (27.08.2014 13:42:59)

  temiz, dürüst ve ilkeli gazetecilik anlayışınız terk etmeyin gençler. Sizler Boluya daha uzun yıllar hizmet edeceksiniz. Bir büyüğünüz olarak sizleri heyecanlı görmek beni çok mutlu ediyor

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit