• resmi ilanlar

CHP’li gençlerden kurultay manifestosu

2014-08-26 00:00:03

...

CHP Gençlik Kolları Bolu İl Başkanı Umut Atlı, CHP’de önümüzdeki ay yapılacak olağanüstü kurultay öncesi hazırlanan manifestoya imza attı.

Atlı, yaptığı yazılı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Eylül başında olağanüstü kurultaya giderek yeni bir yapılanma sürecine giriyor. Biz de gençlik kolları il başkanları olarak, geçtiğimiz hafta sonu genel başkanımız İrfan İnanç Yıldız liderliğinde Nevşehir'de katıldığımız toplantıda, kurultaydan sonra yapılandırılacak yönetim için 26 maddelik bir manifesto imzaladık. Hedefler beyannamesi niteliğindeki bu bildirgede örgütteki gençleri ilgilendirecek en önemli madde; tüzüğümüzdeki ‘Gençlik Kotası’ ibaresinin değiştirilerek ‘Gençlik Kolları Kotası’ haline dönüştürülmesi, bu yolla gençlik örgütlerimizdeki arkadaşlarımızın parti yönetiminde desteklenmesi talebidir. Parti yönetiminde yaş ortalamasının ülke ortalamasına indirilmesini de talep ettiğimiz manifestoyla, gençler olarak yönetimde daha çok söz sahibi olmak istiyoruz. Bildirgede parti yönetimi ve politikası ile ilgili görüşler haricinde Türkiye'nin NATO üyeliği, uluslararası arenada yaşadığımız hezeyanlar, Kürt sorunu, Filistin meselesi gibi meselelere de yer verdik. 26 maddeye sığdırdığımız bu bildirge daha güçlü ve kararlı bir CHP için hem ana kademe yöneticilere, hem de gençlik kollarına bir tavsiye niteliğindedir” ifadelerini kullandı.

 

Atlı, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Gençlik kolları Bolu il ve merkez ilçe örgütleri olarak kurultayın Cumhuriyet Halk Partisi'nde yerleşmiş olan demokratik kültüre yakışır biçimde gerçekleşmesini istiyoruz. Adaylardan kazanan kim olursa olsun, önemli olan Cumhuriyet Halk Partisi'dir. CHP'de esas olan koltuk sevdası olmamalı, tüm kademelerin birbiriyle uyum içinde çalışabildiği bir ortam olmalıdır. Bizler gençlik kolları olarak bugün olduğu gibi yarın da partimize sahip çıkacağız.”

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit