• resmi ilanlar

Bayram öncesi çarşı pazarda denetimler arttı

2014-07-21 13:00:02

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi denetimlerini artırdı.

Ekipler market ve pazar yerlerinde tüketiciler için satışa sunulmuş şekerleme, lokum ve çikolata ürünlerine yönelik denetimlerde hijyenik şartlarda olmayan, son kullanma tarihi geçmiş bayat şeker ve çikolatalara da el koyarak bu tür ürünlerin satışını yapan esnafa da cezai işlem uyguladılar.

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürü Zerrin Biçen’in de katıldığı denetimlerde şeker ve çikolata ürünlerinin son kullanma tarihleri, hijyen ve temizliğinin yanı sıra gıda üretim ve izin belgeleri kontrol edildi.

ŞEKER ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

 

Boluluların bayram tadında bir bayram geçirmeleri için bayram öncesi denetimlerini artırdıklarını vurgulayan Bolu Belediyesi Zabıta Müdürü Zerrin Biçen, vatandaşların şeker alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini de belirterek, “Pazarlarda açıkta satılan ürünleri alırken aşırı sıcağa maruz kalmış ve beyazlaşmış üründen kaçının. Satış yapılan yerin fizikî görünümüne ve temizliğine dikkat edin. Mamulün üretim ve son kullanma tarihini kontrol edin. Şüpheli olan katkı maddeler içeren ürünleri almayın” uyarısında bulundu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit