• resmi ilanlar

CHP’de istifa iddiası

2014-06-04 00:00:11

CHP Merkez İlçe Örgütü Başkanı Hüseyin Yıkılmaz’ın partideki görevinden istifa etmesi gündemde. Bolu Express Gazetesi’ne konuşan Yıkılmaz, parti disiplin kuruluna sevk edileceği yönünde hakkında çıkan iddialara yanıt verdi.

 

Haber: Mehmet KORKUSUZ

30 Mart Yerel Seçimleri sonrası Bolu siyasetinde değişim başladı. Ömer Sayın’ın yaklaşık 3 yıldır sürdürdüğü Ak Parti Bolu İl Başkanlığı görevinden beraberindeki 40 kişilik yönetim kadrosuyla birlikte istifası sonrası, bir istifa kararının da CHP’de yaşanması bekleniyor.

CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Özaydın Çetin ile sosyal medya aracılığıyla kavgaya tutuşan ve bu nedenle Çetin’le birlikte Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi gündemde olan CHP Merkez İlçe Örgütü Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, Bolu Express Gazetesi’ne konuştu.

CHP’DE YAPRAK DÖKÜMÜ HAZİRAN SONUNDA

2013 yılı Ağustos ayında yapılan CHP Merkez İlçe Olağanüstü Kongresi’nde seçilerek göreve gelen Yıkılmaz’ın partideki görevinden istifa edeceği gündeme geldi. Yıkılmaz’ın istifa kararını Haziran ayı sonunda hayata geçireceği parti kulislerinden gelen bilgiler arasında yer aldı.  

CHP’DE DİSİPLİN KURULU TARTIŞMALARI

Yıkılmaz, Bolu Express Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, hakkındaki istifa beklentilerinin kendisinin İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi gündemiyle ilişkili olmadığını söyledi. Özaydın Çetin’in aralarında geçen sosyal medyadaki tartışmaları sonrası kendisini parti genel merkezine şikayet ettiğini ve bu girişiminden bir sonuç alamadığını dile getiren Yıkılmaz, Çetin’in son hamlesini İl Başkanlığı’na şikayette bulunarak gerçekleştirdiğini söyledi.

CHP’de Yıkılmaz ile Çetin’in disiplin kuruluna sevk edilip edilmeyecekleri yapılacak toplantı sonrası netlik kazanacak. Yıkılmaz’ın ise istifa iddiaları hakkında önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniyor. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • ch fırkalı  (05.06.2014 06:16:10)

  İstifa hakkında açıklama yapmasın çerçi. Seçim sonuçlarını değerlendirsin o konuda açıklama yapsın. Nedir, niye kaybettik, eksik ve fazla neydi bunları açıklasın. İnternette bell bir saatten sonra!!! herkese saldıracağına küfürler tehditler savuracağına bunu yapsında kamuoyu bilsin, ama nerede o yaklaşım

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit