• resmi ilanlar

Muhtarlara hizmet içi eğitim

2014-06-04 00:00:01

...

Bolu Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından 2014 yılı Muhtar Hizmet İçi Eğitim Programı'nın ilki İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış bölümünde konuşan Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin “İçişleri Bakanlığı’nın genelge ve emirleri doğrultusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla hizmet içi eğitim programı hazırlayarak uygulamaya koyduk. Bu ilk toplantımızda müdürlerimiz sizlerin de bilmesi gereken mevzuatlar ile ilgili detaylı bilgiler verecekler. Ben özellikle Sayın valimizin de üzerinde önemli durduğu Türk bayrağının kullanılması ile ilgili konuya değinmek istiyorum. Muhtarlarımızın, Türk bayrağını yırtık, soluk, eskimiş olarak göndere çekilmemesi konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini, mera ve yaylalara yapılan inşaatlar konusunda yasalar ve valilik emir ve talimatlarına göre hareket edilmesini, köy karar defterleri ile gelir ve gider defterlerinin tutulmasında gereken özenin gösterilmesini, Köy Kanunu ve ilgili kanunlarla muhtarlara verilen görevleri zamanında yerine getirmelerini, yol, su kanalizasyon konusunda Özel İdare ve Köyleri Hizmet Götürme Birliği ile işbirliğinde gerekli çalışmaların yapılmasını, yapılan yardımların amacı doğrultusunda kullanılması konusunda titizlik gösterilmesini temenni ederek, hizmet içi eğitimin hayırlı, Uğurlu ve başarılı olmasını saygı ve sevgilerimle dilerim.” dedi

 

2014 yılı Muhtar Hizmet İçi Eğitim Programı'nın ilk toplantısında, İl Mahalli İdareler Müdürü Kemal Özçelik ve İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Orhan Aslan tarafından bilgilendirme yapıldı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit