• resmi ilanlar

Japonlar Bolu ormanlarında

2014-05-16 20:00:09

Türkiye’de bir çığ uygulama projesini gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye gelen Japon Protec Engineering firması yetkilileri, Bolu ormanlarında incelemelerde yer aldı.

Orman Genel Müdürlüğünün Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kredi sağlayıcı kuruluşu olan Japon Kalkınma Bankası (JICA) ‘nın bir uygulaması çerçevesinde Japon Protec Engineering firması yetkilileri Türkiye’de bir çığ uygulama projesini gerçekleştirmek üzere Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.  Heyete, Bölge Müdürü adına makamında karşılayan Bölge Müdür Yardımcısı Şaban Bıyıklı tarafından Bölge Müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgi verildi. Heyete arazi çalışmaları boyunca ise Bolu Orman İşletme Müdürlüğü yetkilikleri de eşlik etti.

Japon Kalkınma Bankasının kredi vermiş olduğu ülkelerde yatırım yapacak orta ölçekli Japon firmalarına hibe programı çerçevesinde başvurusu kabul edilen Protec Engineering firması ile Genel Müdürlük arasında imzalanan protokol çerçevesinde; Türkiye’de bir çığ uygulama projesi ile ilgili hem kendilerini tanıtacağı hem de çığ tehlikesi olan bir çığ patikasında sorunun çözümünün sağlanacağı uygulamanın yapılacağı ifade edildi. Projelendirme ve inşaatı tamamen firmaya ait olmak üzere ilk ziyaretini 2013 yılı Kasım ayında gerçekleştiren heyetin çalışmaları kapsamında, Yedigöller yolu Ayıkayası mevkiinde bir uygulama alanı belirlenmesi ile başlandığı, bugünkü çalışmalarda ise aynı mevkide etüt ve arazi tespit çalışmalarının gerçekleştirildiği belirtildi. Uygulama kapsamında iki ay sonra yapılacak çalışmalarla birlikte projenin 2014 yılı ekim ayında tamamlanacağı ifade edildi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Dursun YILMAZ  (17.05.2014 10:52:10)

  Çalışan,beynini gerektiği şekilde kullanabilen toplumlar kazanıyor.Uyuyan toplumlarda gördükleri rüyalar ile avunmaya çalışıyorlar.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit