• resmi ilanlar

“Bolu tek adam zihniyetinden kurtulacak”

2014-03-21 00:00:11

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Mısırlıoğlu, seçim çalışmalarına İzzet Baysal Mahallesi’nde devam etti. Mısırlıoğlu “Herkes seninle aynı düşünce de olmak zorunda değil. Bolulu vatandaşlarımız, inşallah baskıcı dayatmacı ve tek adam olma zihniyetinden inşallah kurtulacaktır” dedi.

 

Mısırlıoğlu, şunları ifade etti; “Bugün İzzet Baysal Mahallesinde devam ediyoruz. İzzet Baysal Mahallesi bizim açımızdan önemli mahallelerden bir tanesi. Çünkü kıymetli hayırseverimiz, Bolu’nun babası, bugüne kadar Bolu’ya sayısız eserler kazandırmış, değerli büyüğümüz İzzet Baysal’ın adını taşıyor. Bu mahallenin özellikle geçen yıl yaz aylarında çok fazla zorluk çektiğini, tozun kirin içinde yol yapım çalışmalarının aylarca sürdüğünü ve vatandaşımızın mağdur edildiğini biliyoruz. Bu mahallede yapılan çalışmaların yeterince doğru olmadığı, yerinde olmadığı ve hala ara sokaklarımızın köy görüntüsü taşıdığını bizim gibi mahalle halkı da dile getiriyor. Her zaman ifade ettiğimiz gibi belediye asli görevlerini yerine getirme noktasında 10 yılda maalesef büyük bir başarısızlık örneği gösterdi” dedi.

Bolu Belediyesinin yaptığı asfalt ve kaldırım çalışmasını göz boyamak için yapıldığını söyleyen Mısırlıoğlu, “Seçime az bir zaman kala sadece göz boyamak için 5 santimlik yapılan asfaltlar, kaldırım taşları vatandaşlarımız için hiç de ikna edici değil. Bu nedenle biz göreve geldiğimiz zaman vatandaşımıza göstermelik hizmetler yapmak yerine kalıcı çözümlerle yapılıp daha sonra bozulmayacak, vatandaşımızı rahata kavuşturacak çözümler ve hizmetler üreteceğimizi de ifade ediyorum. Mimar olmanın Bolu’ya katkı sunacağını ifade etmiştim. Tabi ki belediye demek sadece başkandan ibaret değildir. Belediye başkanı, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve tüm çalışanları bütünlük içerisinde olursa herkes görev ve sorumluluklarını bilirse o zaman yaşanabilir bir şehir olma noktasında en üst noktaya ulaşır. Özellikle mesleki kimliğimizin verdiği güçle İmar Müdürlüğünden yapacağımız değişikliklerde Bolu halkını aydınlatmak isterim. Bildiğiniz üzere İmar Müdürlüğü 1 yılı aşkın bir süredir kapıları halka kapatılmış ve içeride neler döndüğünü kimsenin bilmediği bir hal almıştır. Göreve geldiğimizde o kapıları halkımıza açacağız. Bunun sözünü halka veriyoruz. Vatandaşımız bu konuda rahat olsunlar” dedi.

“2 Yıl İçinde Doğalgazsız mahalle kalmayacak”

Mısırlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni binalar konusunda birçok vatandaşımızın çok büyük bir sıkıntı çektiğini borçlandığını ve bunun sonucunda doğalgaz hizmeti alamadıklarından dolayı ciddi sıkıntılara düştüklerini hepimiz biliyoruz. Vatandaşımızın gönlü rahat olsun. 10 yıllık Belediyecilikte yüzde 42’sini ancak tamamlayabildiği doğalgaz hizmetlerini biz göreve geldiğimizde 2 yıl içinde tamamlayacağımızın sözünü veriyoruz. Beton olan Bolu merkezini nasıl tekrar yeşil hale getirebiliriz. Yapılan binaların etrafına baktığımızda tamamen betonlaşma görüyoruz. Özellikle yöresel ağaçlarımızın kullanılacağı ve bina sahiplerine, müteahhitlere ağaç dikme şartı getireceğiz. Yaşadığımız çevreyi tekrar yeşile dönüştüreceğiz”

“Belediyede kimsenin adamı olmayacak”

 

Bolu’nun tek adam zihniyetinden kurtulacağını ifade eden Mısırlıoğlu, “Özellikle İmar Müdürlüğünde müteahhitlerimiz birçok sıkıntıyla karşı karşıyalar. Zamanında ruhsat verilmemesi, özellikle arsayla ilgili bilgi almak istediklerinde ‘bugün git yarın gel’ dediklerini biliyoruz. Biz kişiye göre imar uygulamalarına son verip herkese eşit hizmet vereceğiz. Kimsenin adamı olmayacak belediyede. Eşitlik olacak. İzzet Baysal Mahallesi gibi Bolu’nun kuzeyinde yer alan ve kuzey çevre yolu diye adlandırdığımız alanın özelikle akşam saatlerinde insanların güvenlik zorluğu çektiği bir alandan bahsediyoruz. Madem birileri çıkıp ‘Bolu’yu geleceğe taşıyoruz, diyorlar’ ama bunun için hiçbir şey yapılmıyor. Bunun için de diyoruz ki kanal yolunu güzelleştireceğiz. Aydınlatmalar yapılacak, oturma alanları düzenlenerek Kanal Yolunu Soku’dan başlayarak Kılıçaraslan bölgesine kadar bu mahalleyi de kapsayacak şekilde Kanal yolunun güzelleşeceğinin sözünü veriyoruz. Seçime 10 gün var. Mevcut yönetim öyle bir anlayış sergiliyorlar ki insanları baskıyla ve zorlamayla oy almaya çalışan bir yönetim anlayışı sergiliyorlar. Esnafı, vatandaşı, müteahhidi baskı altına alarak oy alamazsınız. Basına saldırarak oy alamazsınız. Bugün basın sizin yanınızdayken de sizleri görmek lazımdı. Basın lehinize haber yaparken de aleyhinize haber yaparken de makul karşılamanız lazım. İyi yapılan hizmetlerde teşekkür edilmeli, yanlış yapılan hizmetlerde de tabi ki dur denmeli. İnsanlar açıkça fikirlerini ifade edebilirler. Herkes seninle aynı düşünce de olmak zorunda değil. Bolulu vatandaşlarımız, inşallah baskıcı dayatmacı ve tek adam olma zihniyetinden inşallah kurtulacaktır.”

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • bolulu  (22.03.2014 11:41:37)

  Bolu tek parti AK PARTİ chp liler millet sizin gazınıza gelmez Bolu halkı chp zihniyetini iyi bilir.siz yazalar bilmiyosanı dedelerimize sorun chp yi...

 • Mahmut Demirsoy  (21.03.2014 16:39:48)

  Mehtap Hanım, size inanıyor ve güveniyoruz. Boluya güzel şeyler yapacaksınız. Bolu ya kadın eli değecek ve Bolu hak ettiği yere gelecek. Her şeyden önce Alaaddin zulmü bitecek. Oylarımız, kalplerimiz sizinle. Candan başarılar dilerim.

 • ORHAN  (21.03.2014 09:57:08)

  CHP BOLU DA İSTENİLEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI GETİRECEK KADROLARA SAHİP.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit