• resmi ilanlar

Tarihi onlar yazdı: İnkılap İÖO 3.Ligde

2014-03-10 11:27:52

Deplasmanlı Bölgesel Lig finallerinde mücadele eden İnkılap İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı Eskişehir’de oynanan final maçlarında güçlü rakiplerini birer birer yenerek 3.lige yükseldi. Bu büyük başarıya imza atan bayan voleybolcular Bolu’ya 4.profesyonel takımı kazandırdı.

Barış GÜZELTÜRK

Deplasmanlı ligde grup 1.si olarak 3. Lige yükselme maçlarında 7-8-9 Mart tarihlerinde Eskişehir Final Grubu’nda yer alan temsilcimiz, bu grupta Ankara Kartalspor Kulübü,Kütahya Kümaş Spor Kulübü, ve Ankara Çiğiltepe takımları ile mücadele etti. İlk maçında Ankara Kartalspor’u 3-0 yenen temsilcimiz, Cumartesi günü de Kütahya Kümaş’ı 3-0 yendi. Son maçında Ankara Çiğiltepespor Kulübü’nü 2-2 beraberlikten sonra tie breakde 15-7 yenen ve maçtan 3-2 galip ayrılan temsilcimiz büyük bir başarıya imza atarak 3.lige çıktı. Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan antrenör Remziye Özacar Sarıhan şunları söyledi: “3. Lige Allah’ın izniyle çıktık. Buradaki bütün takımlar bizden yaş olarak, fizik ve tecrübe olarak daha ilerdelerdi. Fakat biz iyi oyumuzla hepsini yenmeyi bildik. Bu başarımızı bildiğiniz gibi tamamen Bolu’dan ve kendi yetiştirdiğimiz şu an lise sondan orta 2. sınıfta olan çocuklarımızla yakaladık. 2 yıl üst üste başaramasak ta bu sene yüzümüz güldü. Şükürler olsun. Şimdi bu önemli galibiyeti tüm Bolu’ya armağan ediyoruz ve bize maddi ve manevi desteklerini bekliyoruz. Biliyorsunuz ki bu kulüp sponsorsuz, bizim çabamızla buraya geldi. Şimdi bizler de voleybolsever girişimcilerimizden desteklerini bekliyoruz. Çünkü bu çocuklar Bolumuzun çocukları ve herşeyin en güzelini hak ediyorlar.”

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • sporu seven  (10.03.2014 15:14:01)

  Hani bir hikaye vardır. Zebaniler cehennemde her kazanın başında nöbet tutar.Birinde hiç zebani yoktur.Sorarlar bu kazanlarda niye nöbetçi yok diye. O kazan Türklere ait kim çıkmak istese diğeri paçasından tutup aşağı çekiyor der. Tam Boluyu anlatan örnek.Bolunun çocokları 3.lige yükselmiş.kimsenin umurunda değil. Dışarıdan para karşılığı olsa şakşakçıları bol olur.Sevgili çocuklar sizleri alnınızdan öpüyorum.Alın teriniz ve emeğinizin karşılığı olarak şampiyoluğunuzu kutluyorum.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit