• resmi ilanlar

Ak Parti-Cemaat ilişkileri Bolu’da nasıl?

2014-01-22 00:00:07

Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “hizmet hareketi” olarak tanımladığı cemaatle yerelde aralarında hiçbir sorunun olmadığını söyledi. Ak Parti ile cemaat arasındaki ilişkilere göndermede bulunarak, “Biz insani olarak, Müslüman olarak, birbirimizi dostça sevmeye devam edeceğiz” diyen Yılmaz, hem Ak Parti hem de cemaat mensuplarına sağduyu çağrısında ve uyarıda bulundu: Birileri bizim içimizden ya da hizmet grubu içerisinden birlikteliğimizi bozmak için gayret edebilirler. İşte bu cerahattir. Bu cerahatlerden temizlenmek durumundayız.

 

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Ak Partili Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkent’te sil baştan sorgulanan Ak Parti-Cemaat ilişkileri hakkında değerlendirmede bulundu. “Yaşanan bu sürecin yerel seçimlere etkisi nasıl olur?” sorusunu yanıtlayan Başkan Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, cemaati “hizmet hareketi” olarak tanımlayarak, şunları söyledi: “Hizmet hareketi ile bu seçimlerin bir alakasının olacağını sanmıyorum. Neden? Ben arkadaşlarımla da yaptığım bir görüşmede de ifade ettim. Tayyip Bey’le Hocaefendi arasında bir problem vardır. Bu problemi durdurma gücümüz var mı bizim? Yok. Müdahale edebilme gücümüz var mı? Yok. Bu konu içerisinde Ak Parti içerisinde hatalı insanlar var mıdır, yanlış insanlar var mıdır? Mutlaka vardır, iktidar partisiyiz biz. Hocaefendi ekibi içerisinde de problemli insanlar var mıdır? Başbakan ‘Var’ diyor. Ben diyorum ki; Türkiye’nin temize çıkabilmesi için hem Ak Parti içerisinde, hem hizmet grubu içerisinde cerahat varsa, bunlar tamamen temizlenip atılmalı ki, temiz bir ülkeyi kucak kucağa kuralım. Hocaefendi ile Tayyip Bey arasında bir kavga varsa, burada Allah rızası için hizmette çalışan bir öğretmen arkadaşımla ne sorun olabilir? Benim çocuklarımdan biri de orada olabilir. Bu böyle bir şey işte. Biz muhafazakar bir iktidar partisi olduğumuz için cemaatlerle iç içeyiz. Hizmet hareketi bizim dışımızda ya da karşımızda değil ki! Biz beraber bir bütünüz.”

 

“CERAHATLERDEN TEMİZLENMEK DURUMUNDAYIZ”

Açıklamalarının devamında, hem Ak Parti, hemde cemaat mensuplarına sağduyu çağrısında bulunan Yılmaz, bu çevreler ayrıca uyarıda bulunmayı da ihmal etmedi. Yılmaz, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Birileri hizmet hareketi içerisinde aktif rol oynayan bir arkadaşımızla bizi düşman etmek isteyebilir. Peki, düşman olursak bunun kime faydası var? O arkadaşa mı, bana mı var? O zaman biz boyumuzdan büyük işlerle uğraşmayacağız. Onunla Başbakan ve efradı ile Hocaefendi ve efradı uğraşsın, bizi ilgilendirmez bu. Çünkü bu konu bizim dışımızdadır. Müdahale de edemeyiz, çözemeyiz de. Bunda yetkimizde yok. Bize soran var mı? Soran da yok. Öyleyse biz insani olarak birbirimizi, Müslüman olarak dostça sevmeye devam edeceğiz. Ama birileri bizim içimizden ya da hizmet grubu içerisinden bunu bozmak için gayret edebilirler. İşte bu cerahattir. Bu cerahatlerden temizlenmek durumundayız. Ülkenin geleceği de bu cerahatten temizlenmeye bağlıdır.”

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit