• resmi ilanlar

Bakan Eroğlu, Bolu'da zehir zemberek konuştu!

2013-12-23 17:20:12

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bolu’da ziyaretinde yaptığı açıklamada, “şer güçler” olarak nitelendirdiği kesimlerin Türkiye’nin hızını kesmek için büyük gayret sarf ettiklerini savundu, Türkiye gündemini meşgul eden konuların yerel seçim öncesi cereyan etmesine ise dikkat çekti. Mart Ayı’nda yapılacak seçimlerin önemini vurgulayan Bakan Eroğlu, “Türkiye’nin hızını kesmek için büyük gayret sarf ediyorlar, büyük çaba harcıyorlar. Bunları sizlerde biliyorsunuz. Ama bu planlar inşallah sökmeyecek. Ak Parti bundan sonra da ülkemizin ve milletimizin büyümesi ve gelişmesi için gayret gösterecektir. İnşallah onların heveslerini kursaklarında bırakacağız. Yanlış yapanlar varsa, bunun hesabı görülür ama bu seçimden daha da güçlü çıkacağız” dedi.

 

Haber: Mehmet KORKUSUZ

 

Bolu İli Doğa Turizmi Çalıştayı’na katılmak üzere Bolu’ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çalıştay da yaptığı konuşma sonrası Ak Parti Bolu İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Dün saat 13.30 sıralarında gerçekleşen ziyarette Bakan Eroğlu’nu Ak Parti İl başkanı Ömer Sayın, Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, parti teşkilat başkanları ve teşkilat yönetim kurulu üyeleri ile Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri karşıladı. Ziyaretinde öncelik Ak Parti İl Başkanlığı makam odasında gerçekleştiren Bakan Eroğlu, burada belediye başkanlarının bakanlığından taleplerini dinledi ve dosyalarını kabul etti.

Bakan Eroğlu, ardından toplantı salonunda kendisini bekleyen partililerle buluştu. Burada konuşan İl Başkanı Sayın, ziyaretinden dolayı teşkilatı ve partililer adına Bakan Eroğlu’na teşekkür etti. Sayın burada yaptığı konuşmada, “Sayın Bakanımız Bolu’muzun sorunlarını gidermek üzere olanca gayretleriyle çalışıyor. ‘Misafir nasibiyle gelir, birini yer dokuzunu bırakır’ derler ya, sayın bakanımız o birini de yemeden onun tamamını bize bırakıp öyle gidiyor. Kendisinden Allah razı olsun. Boluluların kendilerine duyduğu şükran duyduklarını acizane ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

BAKAN EROĞLU, “ŞER GÜÇLER DEVREDE” DEDİ VE ZAMANLAMAYA DİKKAT ÇEKTİ

Sayın’ın ardından bakan Eroğlu, partililere seslendi. Bolu ziyareti öncesi birlikte olduğunu söylediği Başbakan Erdoğan’ın Bolululara selam gönderdiğini kaydeden Bakan Eroğlu, ardından ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ak Parti’nin millet için çalışan, milletin ve devletin layık olduğu seviyeye yükselmesi için gayret gösteren bir parti olduğunu belirten Bakan Eroğlu, isim vermeksizin “şer güçler” olarak nitelendirdiği kesimlere eleştirilerde bulundu. Son dönemde Ak Parti hükümetiyle ilişkilendirilen konulara dair yaptığı öngörülen konuşmalarda Bakan Eroğlu, Türkiye gündemini meşgul eden konuların yerel seçim öncesi cereyan etmesine dikkat çekti.

“Türkiye 10 yıldır muhteşem bir tırmanış içerisinde” diyerek, sözlerini sürdüren Bakan Eroğlu, şunları söyledi: “Türkiye’nin hızlı tırmanışı karşısında bazı ülkeler, ‘Artık Türkiye çok oluyor’ diyorlar. Ve Türkiye’nin hızını kesmek için büyük gayret sarf ediyorlar, büyük çaba harcıyorlar. Bunları sizlerde biliyorsunuz. Ama bu planlar inşallah sökmeyecek. Ak Parti bundan sonra da ülkemizin ve milletimizin büyümesi ve gelişmesi için gayret gösterecektir. Önümüzde mahalli seçimler var. Şimdi bütün bunlar neden çıkıyor? Sebebi çok açık. Seçimler olmasa bunlar olmayacak. Ama seçimlerde bütün şer güçler, ‘Ak Parti’yi acaba birkaç puan aşağıya çekebilir miyiz? Yüzde 50’nin altına indirebilir miyiz?’ hedefini kendilerine gaye edindiler. Olmadık iddialarda bulunuyorlar. Halbuki ben şunu ifade edeyim. Ak Parti ismi gibi gerçekten ak bir partidir.”

 

“HEDEF; DÜNYANIN İLK 10 BÜYÜK EKONOMİSİ ARASINDA YER ALMAK”

Ak Parti Lideri Başbakan Erdoğan’la birlikteliklerinin uzun yıllar öncesine dayandığını ve birlikte yolsuzluklara karşı büyük mücadeleler verdiklerini ifade eden Bakan Eroğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Başbakanımızla biz iflas etmiş, soyulmuş, 2,5 milyar dolar borçlanmış bir İSKİ’yi devraldık. Yetimin hakkını en iyi koruyan hükümet Ak Parti hükümetidir. Milleti bunlar saf sanıyorlar. Millet son derece feraset sahibidir. Hesabını kitabını iyi yapar. Bu millet demiyor mu, bunlar gelmeden önce Merkez Bankası kasası boştu. Şu anda 136 milyar dolar var. IMF’ye 23,5 milyar dolar borç vardı. Bunlar IMF borcunu ödedi. KEY ödemeleri vardı. Bunlar da ödendi. Bunun dışında soyulan 22 bankanın bu millete zararı 280 milyar lira. Bu bankaları soyanlar belki Paris’te keyif çatıyorlar ama onların bu millete zararlarını bizler ödedik. Allah’a şükür borçlar ödendi. Kasa doluyor. Yatırımlar dolu dizgin devam ediyor. Muhalefetin hayal bile edemediği yatırımları gerçekleştiriyoruz. Artık hedefimiz Türkiye’nin dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasında yer almak.”

 

“YANLIŞ YAPANIN HESABI GÖRÜLÜR”

“Önümüzdeki yerel seçimler her zamankinden daha önemli” diyen Bakan Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Bu seçimde 1 puanın dahi önemi var. Çünkü onlar diyecekler ki; Ak Parti zayıflıyor. İnşallah onların heveslerini kursaklarında bırakacağız. Yanlış yapanlar varsa, bunun hesabı görülür ama bu seçimden daha da güçlü çıkacağız. Çünkü birlik beraberliğimiz ve kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Bolu siz teşkilat mensuplarımıza büyük görevler düşüyor. Bu seçimde oyları arttırmanız gerekir. Yaptıklarımızı anlatıp, gönül bağları kurmalısınız. Bu işler gönül kazanmadan olmuyor. İnanın şu Bolu sokaklarını altınla da kaplasak eğer vatandaşın gönlünü alamıyorsak, onun hiçbir kıymet harbiyesi yoktur. Biz vatandaşımızın sevdalısıyız. Hepimiz nihayetinde 2 metreküplük mezara gireceğiz. Asıl olan şu dünyada hoş bir seda bırakabilmek. Öbür dünyaya bir şey götürülmez. Kefenin cebi yok.”

 

BAKAN EROĞLU, YATIRIM PROGRAMINI AÇIKLADI

Bakan Eroğlu açıklamalarının devamında, Bolu’da yapımı devam eden ve yeni gerçekleştirilecek yatırımları aktardı. Bakan Erdoğlu, yatırım programını açıkladığı bölümde, “Şu ana dek 3,4 milyar lira Bolu’ya yatırım yaptığımızı öğrendik. Belediye’nin ve İl Özel İdaresi yatırımlarından ayrı bu rakam. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın bizlerden talepleri var. Onları da gerçekleştireceğiz inşallah. Dere ıslahlarının çoğunu bitirdik, eksiklikleri de gidereceğiz. Şu ana dek 19 derenin ıslahını bitirdik. Allah nasip ederse, Tekke Barajı’nı hayata geçireceğiz. Baraj yapımı için ihaleye çıkıldı, şu an yeterlilikler alınıyor. Tekke Barajı’nı Bolu’ya kazandırmak bizim boynumuzun borcu. Çele Barajı için ise proje hazırlıyoruz. Ayrıca 9 adet sulama göleti oluşturacağız. Yedigöller’e de güzel bir yol yapacağız. Kaynağını da Bolu İl Özel İdaresi hesaplarına aktardık” açıklamasında bulundu.

Bakan Eroğlu, açıklamalarının son bölümünde ise, önceki Bolu ziyaretini hatırlattı. Önceki ziyaretinde Bolu’da gerçekleştirilmesi için 19 ayrı proje taahhüdün de bulunduğunu hatırlatan Bakan Eroğlu, bu projelerin tamamının yapımının sürdürüldüğü bilgisini verdi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • gerçek  (23.12.2013 22:06:37)

  dikkat et sizinki kursakta kalmasın inşallah kalırda bu dünyadan göçersiniz.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit