• resmi ilanlar

Ayakkabı kutusunu fünye ile patlattılar

2013-12-23 09:58:23

Bolu’da bir alışveriş merkezinin otoparkına bırakılan şüpheli paket fünye ile patlatıldı. Paketten boş ayakkabı kutusu çıkarken, vatandaşlar yarım saat boyunca alışveriş merkezinin içinde mahsur kaldı.

Olay, saat 19.30 sıralarında Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yanında bulunan bir alışveriş merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, otoparkta araçların arasına bırakılmış mor ipli hediye paketini gören bir vatandaş görevlilere haber verdi. Alışveriş merkezi görevlileri de polisi aradı. İhbar üzerine olay yerine gelen çok sayıda polis, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. İçerideki vatandaşların dışarıya çıkmasına izin verilmezken, alışveriş merkezinin kapıları kitlendi. Otoparka emniyet şeridi çeken polis, daha sonra olay yeri inceleme ekipleriyle çalışma başlattı. Özel kıyafetlerini giyen bomba imha uzmanı, şüpheli paketin yanına giderek fünyeyi yerleştirdi. Kısa sürede fünyeyle patlatılan paketin içinden boş ayakkabı kutusu çıktı.

 

Yarım saat boyunca AVM’de mahsur kalan vatandaşlar, daha sonra alışveriş poşetleriyle dışarı çıktı. Vatandaşlar şaşkınlıkla ne olup bittiğini anlamaya çalışırken, polis paketi otoparka kimin koyduğunu araştırıyor.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit