• resmi ilanlar

Erken seçim çağrısı

2013-12-22 20:00:05

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu ve Kocaeli milletvekilleri rüşvet yolsuzluk operasyonlarında yaşanan gelişmeler sonrası erken seçim çağrısı yaptı.

Haber: Abdullah Ceyhan

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP Bolu Il Başkanlığını ziyaret edip, Bolu Belediye başkan adayı Mehtap Mısırlıoğlu'na başarılar diledi. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ile birlikte parti binasında basın toplantısı düzenleyen Güneş burada yaptığı konuşmada gündemdeki yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını değerlendirdi. Güneş ve Tanju Özcan yaptıkları açıklamalarda hükümete erken seçim çağrısı yaptı.

 

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş yaptığı açıklamada, "Erken seçim gündeme gelmiş görünüyor. Nedenini söyleyeyim; Bir ülkenin içişleri bakanının oğlu ceza evine gönderiliyorsa; artık o hükümet hukuken ve etik açıdan meşrutiyetini kaybetmiş durumdadır. Vahim bir durumla karşı karşıyayız. Bakan çocuklarının bir kısmı göz altına alınmış, bir kısmı tutuklanıyor, bakanlar şaibeli hale geliyor. Böylesi bir konjonktürde o hükümetin ülkeye egemen olabilmesi mümkün olamaz, millete dönmek gerekir, halka dönmek gerekir. Ve seçimlere gitmek gerekir. Içeride bakanlar yolsuzluğa bulaşmış deniyor ve dış politikada da kepaze olmuş durumdayız. Soruşturmayı yürüten savcıların yanına yeni savcılar koyuyor. O savcılar daha önce Balyoz ve Ergenekon davalarını başlattığında onlara sahip çıkıyordu. AKP'den Türkiye'nin kurtulması gerekiyor. Eğer bir ülkede insanlar ayakkabı kutusu partisi diye dolaşıyorsa artık o ülkede o hükümetin o ülkeyi yönetmesi doğru değildir. Başbakan acilen erken seçim takvimini ülkenin gündemine sokmalıdır" ifadelerini kaydetti.

 

Bolu Milletvekili Tanju Özcan ise, "Vatandaşın hükümete güveni kalmadığını sokak çalışmalarında görüyoruz. Bu tablo bu şekilde sürdürülemez. Yerel seçimlerden sonra bir genel seçim yapılması gerekiyor" dedi.

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Elçibey  (23.12.2013 22:09:48)

  PKK ile masaya oturan, KİTleri yandaşlara peşkeş çeken, boğazına kadar rüşvet ve hırsızlığa batan AKPye verecek oyumuz yok. Ülkeyi bölünme noktasına getiren AKPnin belediyelerdeki saltanatı bitince siz asıl yolsuzlukları o zaman görün. Bütün kalbimizle bundan sonra CHPyi destekleyeceğiz.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit