• resmi ilanlar

Boluda dondurucu soğuk etkili oluyor

2013-12-23 00:00:00

Bolu'da geçtiğimiz haftalarda etkili olan kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı. Eksi 15 dereceleri gören kentte etkili olan soğuk hava nedeniyle göller buz tuttu.

 

Haber: Abdullah Ceyhan

Bolu'da dondurucu soğuklar etkili oluyor.  Özellikle gece saatlerinde  eksi 15 dereceleri gören hava sıcaklıkları nedeniyle kent genelinde ki göller buz tuttu.

Abant 

Abant Tabiat Parkı'nda bulunan Abant Gölü, hava sıcaklığının eksi 15 derecelere inmesiyle dondu. Kar kalınlığının 50 santimetrelere ulaştığı gölün etrafında tatilciler atlı kızaklarla kayak keyfi yaptı.

Abant Tabiat Parkı'nda bulunan Abant Gölü, hava sıcaklığının eksi 15 derecelere inmesiyle dondu.  Bolu merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunan Abant Tabiat Parkı'nda bulunan Abant Gölü soğuk hava nedeniyle buz tuttu. Muhteşem doğasıyla herkesi büyüleyen Abant'ta hava sıcaklığı eksi 15 derecelere kadar düştü. Türkiye’nin en önemli tabiat parklarından biri olan Abant’ın donması ile muhteşem görüntüler oluştu.  Gölün büyük kısmı buzla kaplandı. Göl etrafında atlı kızaklarla tur atan tatilciler yaktıkları ateşlerle ısınmaya çalıştı.  Kar yağışının yerini güneşe bıraktığı Abant'ta kartpostal gibi görüntüler oluştu.

Yeniçağa

Yeniçağa ilçesinde bulunan eşsiz doğası ve yaban hayatı ile insanları kendisine hayran bırakan Yeniçağa Gölü'de soğuk havanın etkisiyle buz tuttu .İlçede yaşanan aşırı soğuklar neticesinde gölün yüzeyi tamamıyla donduğu gözlemlendi. Fotoğraf karelerine Gölün donmasıyla yüzeyde ilginç görüntüler yansıdı.

Gölcük

Yerli ve yabancı yüzlerce turisti kendine hayran bırakan Gölcük Tabiat Parkı buz tutan yüzeyi ile doyumsuz manzara oluşturuyor.

Sünnet Gölü

Bolu'nun Mudurnu ve Göynük ilçeleri arasında bulunan Sünnet Gölü, hava sıcaklıklarının düşmesi nedeniyle buz tuttu.

Sulama Barajı Dondu

Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Gölköy Baraj Göleti buz tuttu.

  

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit