• resmi ilanlar

Kalplerden dudaklara yükselen sesi hayranlıkla dinlettiler

2013-12-22 20:00:04

Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği konseri dinleyenleri büyüledi. Türk Sanat Müziği’nin eşsiz nağmeleri, konser salonunu tıklım tıklım dolduran kalabalığı hayran bıraktı.

 

Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından, Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde Cuma akşamı bir konser düzenlendi. Birbirinden güzel şarkıların seslendirildiği ve “Yeni yıla merhaba” ismi verilen konsere, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şefliğini Rıfat Günen, sunuculuğunu Mürüvvet Koç’un yaptığı konserde, eşsiz nağmeleri seslendiren koristler şöyle; Abdülkadir Ergül, Alev Şahiner, Aydan Atmacaoğlu, Bahar Tali, Ceyhan Susuzlu, Erdal Mühürcüoğlu, Erol Özen, Erol Yıldız, Faruk Günal, Fatma Günal, Güler Günen, Gülhan Acar, Gülmisal Işık, Hatice Bakan,  İbrahim Dirik, İbrahim Karabelen, Kadriye Derici, Melek Saraçoğlu, Meral Şan, Mürüvvet Koç, Nihal Bilcan, Necdet Kılıçarslan, Osman Derici, Saliha Akşemsettinoğlu, Sefa Aksoy, Turgut Eker, Uğur Işık, Yasemin Yıldız, Arıkan, Yener Daloğlu.

Konserde eşsiz nağmelerin seslendirilmesinde emeği geçen sazlar ise şöyle: Tahsin Doğanöz (Kanun), İ. Hakkı Özersin (Yaylı Tanbur), Muaffak Tekin (Keman), Y. Kurtuluş Günen (Viyola-Ud), Ali Aydoğan ve Orhan Gülmez (Klarnet), Tahsin Arslan-Nurettin Bilgin-Zeki Özen-Birdal Esen (Ud), Bülent Ercan (Gitar), Ertuğrul Sağlam (Perküsyon).

 

YILMAZ: KENT MEYDANI’NDA DA EŞSİZ NAĞMELERİ DİNLEYECEĞİZ

Konser sonrasında sahnede bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, şarkılarıyla kendilerine unutulmaz bir gece yaşatan Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun üyelerine teşekkür etti.

Konuşmasının devamında, Bolu’da ilerleyen zamanlarda sadece müzik değil sanatın bütün branşlarını Bolululara sunmak için büyük gayret sarf edeceklerini belirten Yılmaz; “Türk Sanat Müziği Topluluğumuz gün geçtikçe amatör bir ruhtan çıkarak tamamen profesyonelleşiyor. Sanki TRT’den bir Türk Sanat Müziği topluluğunu dinliyoruz. Bu ekibi bu noktaya getiren başta şefimiz olmak şartıyla, hem saz sanatçılarımızı hem de birbirinden güzel şarkıları seslendiren koro üyelerimizi kutluyorum. Asıl teşekkürümüz ise bu kadar güzel bir ekibi izlemeye gelen ve salonumuzu dolduran siz misafirlerimize. Biliyorsunuz Bolu’da birçok ekibimiz var ve Allah nasip ederse, Kent Meydanı’nda profesyonel bir sahne yaparak bu ekiplerimizin açık havada bizlere çok daha güzel konserler vermesini sağlayacağız. Sadece müzik değil sanatın her branşını sizlere sunmak için gayret edeceğiz. İnşallah Bolumuzda ki sanat aşkının çoğalmasını sağlayacağız” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit