• resmi ilanlar

Ak Parti’den CHP ve MHP’ye ağır bombardıman

2013-12-23 00:00:12

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, belediye başkanı seçilmesi halinde gerçekleştireceğini savunduğu Mahalle Evi Projesi ile kadınlara dini eğitim verileceğini açıklayan CHP Adayı Mısırlıoğlu ile “MHP’li olup da bize oy vermemek, Allah’a ihanettir” diyen MHP Adayı Gülez’i topa tuttu. Mısırlıoğlu’nun spekülasyonlara yol açan projesini, “CHP millete karşı istismar ve inanç sömürüsü yapıyor” diyerek karşılayan Sayın, Gülez için ise, “Büyük bir yanlışın içinde” yorumunda bulundu. Bolu siyasetinde tartışmalara yol açan flaş söylemler ve Ak Parti cephesinden gelen son açıklamanın tüm ayrıntıları Bolu Express’te!

 

Haber: Mehmet KORKUSUZ

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mısırlıoğlu, seçim projelerini ilk kez açıkladığı basın toplantısında, seçim propaganda çalışmalarında kullandığı “14 Kazanacak” sloganına uygun şekilde 14 ana başlık altında derlediği projelerini açıkladı. Mısırlıoğlu, ilginç projelerinden birini ise, “Mahalle Evleri Hizmete Giriyor” başlığı altında açıkladı. Mısırlıoğlu, köy konaklarının model alınacağını ve her mahallede oluşturulacağını belirttiği Mahalle Evi’nde bayanlara dini eğitim verileceğini ilan etti. Bu projesinin gerekçesini ise ilginç bir ifadeyle aktaran Mısırlıoğlu, “Bu sayede dinin siyasete alet edilmesinin önüne geçeceğiz!” dedi.

 

“CHP MİLLETE KARŞI İSTİSMAR, İNANÇ SÖMÜRÜSÜ YAPIYOR”

Mısırlıoğlu’nun bu ilginç projesine Ak Parti’den eleştiri geldi. Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, CHP’li Mısırlıoğlu’nun bu taahhüdünde samimi olmadığını ve takiyye yaptığını iddia etti. Sayın, Mısırlıoğlu’nun girişimini ise, millete karşı yapılmış bir istismar, bir inanç sömürüsü olarak nitelendirdi. Ak Parti İl Başkanı Sayın,  CHP Adayı Mısırlıoğlu hakkındaki zehir zemberek açıklamaları tüm ayrıntılarıyla şöyle: “CHP’nin dini hizmetler noktasındaki tavrını çok eskiden beri bu millet zaten biliyor. CHP bu ülkede imam hatiplerin kapatılmasına, dini kuruluşların kapatılmasına, hatta camilerin kapatılıp yerlerinin satılmasına varıncaya kadar mübarek dinimize kadar büyük haksızlıklar yaptığını ve zarar vermeye çalıştığını zaten çok eskiden beri bilinen bir gerçek. Tabi bu tamamıyla seçim sathı mahalline girdiğimiz şu dönemde inançlı insanların inançlarını istismar edici bir hareket. Bundan önce de çarşaflı kadınları CHP’ye aldıklarını ilan etmişlerdi. Kamuoyu huzurunda onlara parti rozetleri takmışlardı. Ama bunların hiçbirisinin doğru olmadığı, asıl niyetlerini yansıtmadığı, bunların tamamıyla bir görüntüden ibaret, manipülasyona yönelik tavırlar ve hareket olduğunu gelişen süreçte gördük. Allah’a şükürler olsun ki Ak Parti döneminde gerek kadınların, gerekse erkeklerin dini hizmetlerini alabilecekleri birçok kuruluş var. Kuran kursları var, camiler var, özel vakıf ve dernekler var. Bu hizmetlerde bir eksiklik olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Kaldı ki varsa da, zaman içerisinde bunlar giderilir.”

 

“CHP’NİN YAPTIĞI TAKİYYEDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL”

Sayın, CHP ve Mısırlıoğlu’na yönelik sergilediği sert tavrı şu sözlerle sürdürdü: “Eğer gerçekten CHP değiştiyse, inançlara saygılı bir yapı haline geldi ise, buna da saygı duymak gerekir. Ama bunun CHP’nin değişmiş olmasından kaynaklanmadığını, sadece bir değişiklik görüntüsü vermeye yönelik olduğunu düşünüyorum. Bunun da aziz milletimize yapılmış bir istismar, bir inanç sömürüsü olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle bu niyet samimi değil. Din yaşanılan bir hayat tarzıdır. Söylemlerle inanç yaşanmaz, bu hayat tarzına dönüştürülerek yaşanır. Biz kimse görsün diye camiye gitmeyiz, kimse duysun diye oruçta tutmayız. Biz inancımız böyle olduğu için, kendimiz inandığımız ve hayat tarzı olarak benimsediğimiz için böyle yaparız. CHP’nin yaptığı takiyyedir, başka da bir şey değildir.”

 

“ŞÜKRÜ GÜLEZ BÜYÜK BİR YANLIŞIN İÇİNDE”

Sayın’ın CHP ve Mısırlıoğlu hakkındaki sert söylemlerinin ardından bir sonraki hedefi ise MHP Bolu Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez oldu. Şükrü Gülez’in geçtiğimiz günlerde yaptığı, “MHP’li olup da ülkenin bu durumunda bize oy vermemek, önce Allah’a ihanettir, sonra kişinin partisine ve kendisine ihanetidir” şeklindeki sözlerine tepki gösteren Sayın, “Şükrü Gülez büyük bir gaf yapmış, büyük bir yanlışın içine düşmüştür. Şükrü Bey yapacağı yeni bir açıklama ile maksadını aştığını söyleyebilecek bir duruşu olsa daha iyi olur” dedi.

Sayın, Gülez’i hedef alan açıklamalarında şunları söyledi: “Allah’a ihanet etmek ne demek, önce onu tanımlamak lazım. MHP’ye oy vermemek Allah’a ihanet etmekse eğer, tabi o bu sözü MHP’liler için söylemiştir ve beni bağlamaz. Ama MHP’ye oy vermemek Allah’a ihanet midir diye soracak olursanız, benim buna vereceğim bir tek cevap olur. O da, Şükrü Gülez büyük bir gaf yapmıştır. Şükrü Gülez benim uzun yıllardan beri tanıdığım ve sevdiğim bir insandır. Ama kendisi büyük bir gaf yapmış ve büyük bir yanlışın içine düşmüştür. Bu ifade tahmin ediyorum, Şükrü Bey açısından maksadını aşan bir ifadedir. Bence Şükrü Bey yapacağı yeni bir açıklama ile maksadını aştığını söyleyebilecek bir duruşu olsa daha iyi olur.”

Sayın’ın CHP ve MHP’yi topa tutan bu açıklamaları sonrası önümüzdeki günlerde yerel siyasette yaşanacak gelişmeler merakla bekleniyor.

YORUMLAR  (Toplam 7 yorum)

 • Elçibey  (23.12.2013 22:07:06)

  PKK ile masaya oturan, KİTleri yandaşlara peşkeş çeken, boğazına kadar rüşvet ve hırsızlığa batan AKPye verecek oyumuz yok. Ülkeyi bölünme noktasına getiren AKPnin belediyelerdeki saltanatı bitince siz asıl yolsuzlukları o zaman görün. Biraz utanma varsa susun oturun...

 • gerçekçi  (23.12.2013 21:48:58)

  şu bir gerçek. sayının akrabaları çıkar çevreleri sayına toz kondurmuyor. çünkü her an çıkarları olağanüstü çok büyük .ama birazda memleketi düşünmek lazım.kim gelirse gelsin hemen çıkar çevreleri devreye giriyor,başlıyor savunmaya birazda doğrucu olun .lanet olsun çıkar düşünenlere ,önce memleket ,vatan.bu işin faturasını zatan biz ödüyoruz.önce beni, sözlükten sildik,daha ne konuşuyorsunuz ki hangi dilden konuşuyorsunuz ,anlamıyoruzki.yinede saygılarımla

 • Murat Karademir  (23.12.2013 14:18:02)

  Biz de sizi bir bayram ziyaretiniz de tanımıştık ! Aynı konu hakkında kameralar açıkken farklı, kapalıyken farklı konuşmuştunuz. O nedenle bize ne söyleseniz boş! Dinler geçeriz. Ayrıca siz diyebiliyor musunuz? Hırsızlık,yolsuzluk yapan varsa cezasını çeksin ?

 • dogrusoyler  (23.12.2013 12:58:31)

  Ömer beyi tanirim , memleketini seven , çalışkan, vatansever bir türktür.bence su günlerde doğru bir seçim strajesi ile hareket etmeli diğer siyasilerle polemiklere girmemelidir. zaten millet seçimlerde vicdanına gore hareket edecek gerekirse akp ye ceza verecektir.bununla birlikte akp hala boluda en guclu siyasi partidir ve ömer bey de şu anda kadar çok akıllı bir politika ile polemiklere girmemektedir.

 • cafer ERSÖZ  (23.12.2013 11:12:35)

  İktidar partisine yolsuzluk operasyonu yapıldı. polis, iktidar partisinin genel merkezini bastı ve 14 saat arama yaptı. Partinin genel başkanı ve başbakan, polislere gereken tüm kolaylığı göstermeleri için parti yetkililerine talimat verdi.

 • bolu14  (23.12.2013 08:35:27)

  Yavuz hırsız ev sahibini bastırır mış, hesabı ne yapacağınızı şaşırdınız. Ya sizin ta tepenizdekiler hırsızlıkla suç üstü yakalandılar, siz nasıl milletin önünü çıkıyorsunuz bilmem, hiç mi suçluluk duymuyorsunuz, hiç mi utanmıyorsunuz. Şu aralar biraz konuşmayın. Sukut ikrardan gelirmiş. Şimdi siz bunları söylemekle hırsızlığınızı örtmek mi istiyorsunuz anlammış değilim. Suç üsütü yakalandınız, bundan daha ötesi varmı.

 • fethi  (23.12.2013 08:23:27)

  hala cıkıp saga sola bulaşıyorsunuz konuşuyonuz azıcık onur ve gururunuz varsa gider istifa edersiniz bakın partinizin önde gelşenlerinin yedigi haltlar bir bir ortaya cıkıyo bence bu daha başlangıç ama güç sizde hemen üstünü kapatabiliyorsunuz pişkin pişkin

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit