• resmi ilanlar

AİBÜ ünlü ayakkabı markasını inceledi

2013-11-09 00:00:07

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Meslek Yüksekokulu’nun yürüttüğü ‘Ayakkabı İmalatında Yeni Tasarımların ve Üretim Tekniklerinin İncelenmesi’ projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti’ne giden ve ünlü ayakkabı markası Bata’da ‘tasarım, üretim, markalaşma ve pazarlama’ konularında araştırmalar yapan ilk grup çalışmalarını tamamladı.

20 kişiden oluşan grup; projenin Çek ortakları, Türk-Çek İş Adamları Derneği ve Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ticari Ataşesi ile toplantılar yaparak ayakkabı sektöründe tasarım, üretim, markalaşma ve pazarlama konularını ele aldılar.

Gerede Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Kaşka, Genel Sekreter Şerafettin Dağyıldızı, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Eğitim Vakfı (TASEV) Yönetim Kurulu üyesi Ali Karcıer ve Türk-Çek İş Adamları Derneği Başkan Yardımcısı Barış Parlak ile birlikte Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Necmi Uğurlu’yu ziyaret ettiler.   

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Necmi Uğurlu, Çek Cumhuriyeti’nin Avrupa’daki krizden çok fazla etkilenmediğini ve ekonomisinin her geçen gün büyüdüğünü anlatarak, Türk yatırımcıları Çek Cumhuriyeti’ne davet etti. Uğurlu, Türk yatırımcıların özellikle kristal cam ve otelcilik sektörlerine yatırım yapabileceklerini sözlerine ekledi. AİBÜ grubu ise Uğurlu’ya, üniversitedeki eğitim ile Gerede’deki dericilik sektörü hakkında bilgi verdi.

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Eğitim Vakfı (TASEV), Gerede Ticaret ve Sanayi Odası, GESİAD, AYSAD ve Bolu Ayakkabıcılar Odası’nın ortakları arasında bulunduğu ‘Ayakkabı İmalatında Yeni Tasarımların ve Üretim Tekniklerinin İncelenmesi’ projesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu koordinatörlüğünde gerçekleştiriliyor.  

    

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit