• resmi ilanlar

Bir çeşmeyi de siz isimlendirin!

2013-10-10 21:00:01

Bolu Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında kentteki tüm kökez çeşmeleri yenileniyor.

Kent merkezinde bulunan kökez çeşmelerinin durum tespitleri yapılıp,16 çeşmenin tadilat ve bakımlarının yapılmasına karar verilerek bu kapsamda çalışmalar başlatıldı. Kötü durumda olan kökez çeşmeleri ise yıkılarak hayırsever vatandaşlarında destekleriyle tekrar modern ve daha kullanışlı bir şekilde yeniden yapılıp vatandaşların hizmetine sunulması ile ilgili çalışmalar başlatıldı.

Bunlardan Bahçelievler Mahallesi Leylak Sokak, Akdaş Mahallesi Camii yanı, Tabaklar Hamamı önü, Borazanlar Mahallesi Sümbül Sokak, Kızılay, Sümer Mahallesi Müftülük karşısı ve İtfaiye Binası yanındaki çeşmeler yeniden yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Yapımı devam eden ve imalat aşamasında olan çeşmelerde en kısa zamanda tamamlanıp hizmete sunulacak.

Çalışmalar tamamlandığında ise tadilatı yapılan 16 çeşme ile birlikte toplamda 39 çeşme yenilenmiş olacak.

 

Ayrıca zamanla tahrip olmuş çeşmelerin onarımı ve yeniden yapımıyla ilgili şartlı bağış alınması ve bu çeşmelere yaptıran hayırseverlerin isimlerinin verilmesi ile ilgili de Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Bolu Belediyesi Meclisi’ne yaptığı teklif de görüşülerek ekim ayının ikinci birleşiminde oy birliği ile kabul edildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit