• resmi ilanlar

Büyüksu cezbedecek

2013-09-17 00:00:07

Bir süredir ıslah ve temizlik çalışmaları devam edenBüyüksu, cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor. Büyüksu boyunca hem turistik hem de sporsal faaliyetiçin kanolar bulundurulacak. Öte yandan derenin Karacasu tarafına kafeteryalar açılacak.

Haber: Nermin KAYA

Bolu’da yıllardır birçok tartışmaya neden olan Büyüksu Deresi ıslah ve temizlik çalışmaları devam ediyor. Son olarak Başkan Yılmaz, dere kenarında bir basın toplantısı düzenlemiş ve derede artık canlı yaşar hale geldiğini açıklamıştı. Büyüksu, yapılan çalışmalar ve arıtma tesisinin devreye girmesi ile büyük ölçüde temizlenmekle beraber, Belediyenin alan ile ilgili çalışmaları devam ediyor.

Bolu Belediyesi, alanda hem sporsal hem de turistik çalışmalar için Gençlik Hizmetleri Spor Bakanlığı, İl Müdürlüğü ve diğer ilgili birimler ile görüşmelerine devam ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığından olurun çıkması halinde Büyüksu’da seyir keyfi doyumsuz kano faaliyetleri yapılacak. Kano için yeterli genişliği sağlamak adına dere üzerine bir göl yapma projesi de gündemde olan bir diğer konu başlığı.

Kafelerle hareketlenecek

Öte yandan, Büyüksu kenarına, Eskişehir Porsuk Çayı etrafında ki yerleşimleri andıracak işletmeler açılacağı Başkan Yılmaz tarafından Bolululara müjdelendi. Yılmaz, gerekli çalışmaların bitmesinin ardından Büyüksu deresi kenarında ki çeşitli noktalara yapılacak olan işletmelerle buranın bir cazibe merkezi haline getirileceğini belirtti. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit