• resmi ilanlar

Yine o ünlü siyasetçi, yine sert tepki!

2013-08-28 00:00:07

Ak Partili ünlü siyasetçi Abdullah Uzun, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un TBMM’de sarık ve cüppeli iki misafiri ile çektirdiği fotoğrafa, “Yüzlerine tükürsem, tükürüğe bile yazık olur” şeklinde sansasyonel yorumda bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Elfaz Temiz’e karşı gösterdiği sert tepkinin bir benzerini bu kez CHP Merkez İlçe Örgütü H&uu...

 

Ak Partili ünlü siyasetçi Abdullah Uzun, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un TBMM’de sarık ve cüppeli iki misafiri ile çektirdiği fotoğrafa, “Yüzlerine tükürsem, tükürüğe bile yazık olur” şeklinde sansasyonel yorumda bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Elfaz Temiz’e karşı gösterdiği sert tepkinin bir benzerini bu kez CHP Merkez İlçe Örgütü Hüseyin Yıkılmaz karşısında sergiledi.

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Ak Partili ünlü siyasi Abdullah Uzun, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un TBMM’de sarık ve cüppeli iki misafiri ile çektirdiği fotoğrafa, “Yüzlerine tükürsem, tükürüğe bile yazık olur” şeklinde sansasyonel yorumda bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Elfaz Temiz’e karşı gösterdiği sert tepkiyle uzun bir süre adından söz ettiren Ak Partili siyasetçi Abdullah Uzun, yeni bir tartışmada daha taraf oldu.

Ak Partili Uzun’un bu defaki hedefinde ise, CHP Merkez İlçe Örgütü Başkanı Hüseyin Yıkılmaz yer aldı.

Mısır ve Suriye’deki katliamların protesto edildiği, akşam namazı ile yatsı namazı arasında dua ve Kuranı Kerim okunan Belediye Meydanı’ndaki etkinlikler için, “Günlerdir Bolu Belediyesi önünde sözde Mısır'daki olayları protesto etmek amacıyla yapılan eylemde yüksek sesle ilgili ilgisiz herkese müzik dinletenlerin saat 23:00'e kadar izni varmış. Bu tür etkinliklerde seçimler dahil yasal sınır saat 18:00’dir. Ama yandaş tv, yandaş dernek, yandaş kurum olunca Vali ne yapsın? O da AKP memuru sonuçta"  ifadelerini sarf eden Yıkılmaz, Uzun tarafından Facebook ve Twitter’da adeta bombardımana tutuldu. 

“ÖYLE GENEL BAŞKANA, BÖYLE İLÇE BAŞKANI”

CHP’nin çiçeği burnundaki örgüt başkanına sert göndermelerde bulunan Uzun, birbiri ardına paylaştığı iletilerde, “Duydum ki Belediye önündeki eylem "sözde" imiş. Bunu diyen de, "Halkçı" imiş. Ve partisinin tüzüğünün içindeki "Halkçılık" ilkesi Mısır'da ölen HALK'ları kapsamıyormuş. Halkların değeri sizin için bir ağaç, bir park kadar değeri yok sanırım. Evet, ben Mazlum'un yandaşıyım. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun; benim için insan bir ağaçtan önce gelir. Bizim ahlakımız bu olmadı, olmayacak da. Biz bu toprakların üzerinde yönetime ne zaman talip olduysak, farklılıkların tamamını kabul ettik. Mısırlı, Antepli, Rizeli, Azerbaycanlı, Alevi, Sünni, Laik, Çağdaş vs diye kümelendirme işi ancak size yakıştı. Vicdani bir tepkimeyi (ağlamak) bile genel başkanınız çocukça diye atfetti. Sizin de Mısır için meydanda toplanan Bolu Halkına yandaş demeniz beni şaşırtmadı. Öyle Genel Başkana, Böyle İlçe Başkanı” ifadelerini kullandı.

“BÖRTÜ BÖCEĞE VERDİĞİNİZ ÖNEMİN ONDA BİRİNİ İNSANOĞLUNA VERİN!”

Yıkılmaz’a yönelik sert göndermelerini bununla sonlandırmaya Uzun, iletilerini şöyle sürdürdü: “Sizi anlıyorum, siyaset yapmaya çabalıyorsunuz. Ve en büyük silahınız olan ayrıştırmayı kullanıyorsunuz. Ama size tavsiyem, insanların yaşam hakları, inançları ve ölümleri üzerinden siyasetçilik oynamayın. Velhasıl, börtü böceğe, çiçeğe verdiğiniz önemin onda birini ayırt etmeden insanoğluna verin. Tıpkı bizim gibi.”

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit